VAN HABERLERİ

Van’da Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Büyük Tehdit Oluşturuyor

IHA
01.07.2015 - 15:44Son Güncelleme :

VAN MERKEZİ İPEKYOLU MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI TURGUT KÜLAY, İLDE UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞININ GİTTİKÇE ARTTIĞINI İLERİ SÜRDÜ.

IHA

Van merkezi İpekyolu Muhtarlar Derneği Başkanı Turgut Külay, ilde uyuşturucu bağımlılığının gittikçe arttığını ileri sürdü.
Muhtarlar derneğinde basın açıklaması yapan Külay, uyuşturucu sorununun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de ve özellikle Van’da gittikçe büyüyen bir problem haline geldiğini söyledi. Kentin işlek caddelerinde, camilerin tuvaletlerinde, yıkım kararı verilmiş binalarda uyuşturucu satıldığını anlatan Külay, "İlimiz uyuşturucu madde kullanımı Türkiye ortalamalarının üstünde yer almaktadır. Başta çocuk ve gençler olmak üzere tüm insanlığı tehdit etmektedir. İlimizde uyuşturucu kullanım yaşının 10’a düştüğü ve resmi rakamlara göre 10 binlere varan bir sayı söz konusu ve günden güne sayıları artmakta. Bu konuda şimdiye kadar herhangi bir önlem alınmamış durumda” dedi.
“MADDE BAĞIMLILIĞINA ACİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ”
Uyuşturucu madde bağımlılığının aileleri tedirgin ettiğini ifade eden Külay, şöyle konuştu: ”Madde bağımlılığına acil bir çözüm üretilmeli ve bu çözüm derhal uygulamaya sokulmalıdır. Yoksa bu gidiş büyük felaketlere neden olacak. Geleceğimiz olan çocuk ve gençlerimizin hayatlarını bataklığa sürükleyen bu çirkin beladan kurtarmak, hepimizin görevi ve bu görev bilinciyle hareket etmeliyiz. Bu konuda kendini sorumlu hisseden tüm resmi kurum, kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları, uyuşturucu madde kullanımına karşı bir araya gelerek inisiyatif alma iradesini ortaya koymaları gerekmektedir. Alınacak tedbirler gerçek anlamda hayata geçirilmeli, madde bağımlıları için eğitim, sağlık ve benzeri tesisler kurulmalıdır. Bu sorumluluk eksenin de hareket etmezsek bu bataklıklar asla kurumayacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Büyük Tehdit Oluşturuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Büyük Tehdit Oluşturuyor haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:11
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı