VAN HABERLERİ

Van’da Okul Servis Araçları Bir Kampüste Toplanacak

IHA
11.09.2015 - 13:20Son Güncelleme :

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞTIRMA DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NIN ALDIĞI KARAR İLE VAN'DAKİ SERVİS ARAÇLARINA GETİRİLMEK İSTENEN DEĞİŞİKLİKLER KABUL EDİLDİ.

IHA

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı’nın aldığı karar ile Van’daki servis araçlarına getirilmek istenen değişiklikler hayata geçiriyor.
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı ile Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı ile Van 31 Numaralı Umum Servis ve Okul Taşıtları Kooperatifi işbirliği ile servis şoförlerine yönelik bir toplantı gerçekleştirildi. Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförleri katıldı. 2015-2016 eğitim öğretim yılına daha iyi bir şekilde başlamak için getirilen kararlar bir bir hayata geçirilirken, servis araçlarının bir kampüs çatısı altında toplanması karara bağlandı. Araçlar bundan sonra Van Kalesi altında bulunan boş arazide konuşlandırılarak, buradan hareket edecek. Tüm servis arabaları bu kampüste bir kooperatif adı altında hizmet sunacağı gibi buradaki kampüste yıkama, yağlama, gibi bir çok işyeri olacak.
-“S PLAKASIZ VE KUŞAKSIZ HİÇBİR ARACA ÖĞRENCİ VERİLMEYECEK”
Gerçekleştirilen toplantıda konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanı Öner Yiğit, bu kampüsün tertipli düzenli bir şekilde işlemesi gerektiğini belirterek, “Buradaki tüm servis araçlarımız ve servis şoförlerimiz daha iyi hizmet sunmak için canla başla çalışacaklar. Temiz, düzenli ve tertipli bir şekilde yapılacak olan hizmet işleyişinde ne kadar güzel olduğunu ortaya çıkaracaktır. Şoförlerimiz kılık kıyafetleri başta olmak üzere saç ve traş bakımlarını da eksiksiz yapacaklar. Aracına kuşak atmayan hiçbir servis aracına öğrenci verilmeyecektir. Bu konuda Van Milli Eğitim Müdürlüğü ile olan temaslar aralıksız sürmekte. Bu konuda velilerin haberinin olması için gerekli çalışmalar sürmektedir. ’S’ plakalı olmayan ve kuşak giydirmeyen hiçbir araca öğrenci verilmeyecektir. Mahalle aralarında bulunan yazıhaneler kaldırılacak. Tüm okul araçları Van Kalesi altında bulunan boş arazide bulunacaklar. Bir kampus çatısı altında kooperatife bağlı olarak hizmet verecekler. Tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
-“VELİLERİMİZ ARTIK BU ANLAMDA HUZUR İÇİNDE OLACAKLAR”
Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul da getirilen çalışmaların yerinde olduğunu belirterek, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığına teşekkür etti. Bu yeniliklerle birlikte servis taşımacılığı yapan şoför esnafının daha iyi hizmet vereceğini ifade eden Tuğrul, “Velilerimize de bu anlamda bir güven gelmiş olacaktır. Korsan taşımacılığın önünü kesecek olan bu yeniliklerle birlikte velilerimizde artık içi rahat bir şekilde çocuğunu kimlere teslim etmiş olacağının huzuru içerisinde olacaktır. Ben tekrardan tüm bu yenilikler için esnafımıza bu imkanları sunan Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı olmak üzere Ulaştırma Dairesi Başkanı Öner Yiğit ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Van 31 Numaralı Umum Servis ve Okul Taşıtları Kooperatifi Başkanı Metin Aras’ın da kısa bir teşekkür konuşmasının ardından toplantı servis şoförleri ile karşılıklı bilgi alışverişlerinin alınması ile devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da Okul Servis Araçları Bir Kampüste Toplanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da Okul Servis Araçları Bir Kampüste Toplanacak haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   14:42
  • Akşam
   17:00
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı