VAN HABERLERİ

Van’da Öğrenci Servis Ücretleri Belirlendi

IHA
28.09.2015 - 09:22Son Güncelleme :

VAN'DA OKUL SERVİS ÜCRETLERİ BELİRLENDİ.

IHA

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) okul servisi ücret cetvelini görüşerek karara bağladı.
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), ağustos-eylül ayı kurul gündem toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kurul toplantısında öğrenci servislerinin ücretleriyle ilgili kararlar alındı. Gündem maddelerinin bazıları onaylanırken, bazıları da alt komisyonlara havale edildi. Toplantının başkanlığını UKOME Başkanı ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sedat Töre yaparken, toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Öner Yiğit, Van Şoförler ve Otomobilciler Odası üyeleri, emniyet, jandarma, karayolları, devlet demir yolları, deniz yolları ve kurul üyeleri katıldı. Kurul toplantısında 9 gündem maddesi ve 6 ek gündem maddesi görüşüldü.
Görüşülen gündem maddelerinden olan S plakalı okul servis araçlarının ücretlerinin belirlenmesi kurulda tartışılarak karara bağlandı. Servis ücretlerinin belirlenmesiyle beraber velilerin öğrencilerini S plakalı okul servisleri dışında başka araçlara bindirmemeleri uyarısı yapılarak, aksi taktirde velilere ceza uygulanacağı belirtildi.
S plakalı okul servis araçlarının kilometre bazında ücretlendirilmesi ise şu şekilde belirlendi:
“Van merkezde bulunan lise ve dengi okullara 120, Van merkez öğrencinin biniş noktasından -Van merkez özel okullara 120, Van merkezden -Edremit Hürriyet Özel Okulu ve liselere 170, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden -Van merkez okullarına ve liselere 160, Kalecik TOKİ, Memur-Sen TOKİ, Kevenli TOKİ’den -Van merkeze 140, Van merkezden -Sağlık Lisesi, Serhat Koleji, Bahçeşehir Özel Okulu 130, Memur-Sen TOKİ’den Edremit Lisesi ve Hürriyet Koleji 150, Kevenli TOKİ Bostaniçi’nden-Serhat Koleji, Bahçeşehir ve Filo İlköğretim Okulu 150, Edremit TOKİ’den-Turgut Özal Lisesi, Kalecik Meslek Lisesi 190, Kevenli TOKİ Bostaniçi’nden -Van merkez ilköğretim okulları ve liselere 140, Van merkezden anaokulu ve kreşlere 130, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden Edremit Hürriyet Koleji ve devlet okullarına 200. 7 kilometreyi aşan her kilometre için fark 2 TL. Normal ders günü dışında yapılan 6. gün ek servis taşımasında taşınacak öğrenciden ek ücret servisi olarak 5 TL ücret eklenecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da Öğrenci Servis Ücretleri Belirlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da Öğrenci Servis Ücretleri Belirlendi haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:34
  • Öğle
   12:01
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:07
  • Yatsı
   18:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı