VAN HABERLERİ

Van’da ’Mavi Bayrak Projesi’ Çalışmaları Devam Ediyor

IHA
02.10.2015 - 11:18Son Güncelleme :

VAN'DA MAVİ BAYRAK PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

IHA

Van Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde temmuz ayından itibaren yürütülen ’Mavi Bayrak Projesi’ ile ilgili çalışmalar devam ediyor.
Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ‘Mavi Bayrak Projesi’ ile ilgili çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Projeye, sahilde bulanan ilçe belediyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, TMMOB Temsilciliği, VAN TSO, VASKİ, TÜRSAB temsilciliği ve birçok kurum destek sunuyor. Hayata geçirilecek olan Mavi Bayrak Projesi ile amaçlanan sadece yüzme suyu kalitesinin arttırılması değil, plajın temizliği, çevre yönetimi, can güvenliği hizmetleri, çevre eğitimi ve bilinçlendirme de bu çalışmanın ana maddeleri içerisinde yer alıyor. Van Gölü sahili için ilk olma özelliği taşıyan proje, kurumlar gerekli bütün şartları yerine getirerek, projeyi başarıya götürmek için çaba gösterecek. Berrak yüzme suyu ve eşsiz doğal güzellikleri ile beraber bölge halkı için vazgeçilmez bir değer olan Van Gölü’nün tüm sahillerinde mavi bayrağı dalgalandırmayı amaçlayan Van Büyükşehir Belediyesi, proje ile plajda ekolojik yaşam dengesini de göz önünde bulundurarak, özellikle göle kıyısı olan ilçeleri cazibe merkezi haline getirilecek. Mavi bayrağın olduğu plajda olması gereken standartlar ise, yüzme amacıyla kullanılan suyun niteliği, çevresel eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının yönlendirilmesi, plaj düzeni, emniyetin sağlanması, çevre yönetimi şeklinde sıralanıyor” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da ’Mavi Bayrak Projesi’ Çalışmaları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da ’Mavi Bayrak Projesi’ Çalışmaları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   15:06
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   18:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı