VAN HABERLERİ

Van’da Hükümlülerin Kamu Yararına Çalıştırılmasında İşbirliği

IHA
07.10.2015 - 14:46Son Güncelleme :

VAN VALİLİĞİ İLE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

IHA

Van Valiliği ile Van Cumhuriyet Başsavcılığı arasında mahkemelerce haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma kararı verilen hükümlülerin ücretsiz çalıştırılması için işbirliği protokolü imzalandı.
Vali İbrahim Taşyapan ve Van Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün tarafından imzalanan protokol kapsamında; Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hükümlülerin ve suçlarının niteliğine göre valilik veya bağlı birimlere yönlendirilecek. Protokolün temel amaçları ise hükümlülerin suç işlenmesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmelerini sağlamak, üretken, verimli ve sorumluluk taşıyan yaşam biçimine uyumlu hale getirilmesi olarak açıklandı.
Türkiye’de 2004 yılından bu yana uygulanan sistem, valilik ile yapılan protokol sayesinde daha yaygın ve yararlı hale getirilecek. Kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımının uygulanmasında saat hesabıyla çalıştırılacak hükümlülere herhangi bir ücret ödenmeyecek ve sigorta yapılmayacak. Hükümlüler; temizlik hizmetleri, bakım onarım hizmetleri, çevre düzenleme hizmetleri ve genel idari hizmetler gibi alanlarda çalıştırılabilecek. Hükümlülerin yükümlülüklerini yerine getirip getirmediği, cumhuriyet başsavcılığı tarafından istenildiği zaman denetlenebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da Hükümlülerin Kamu Yararına Çalıştırılmasında İşbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da Hükümlülerin Kamu Yararına Çalıştırılmasında İşbirliği haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   14:42
  • Akşam
   16:59
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı