VAN HABERLERİ

Van’da Eğitim Sorunları Tartışıldı

IHA
09.10.2015 - 15:36Son Güncelleme :

VAN'DE EĞİTİM SORUNLARI MASAYA YATIRILDI.

IHA

Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve yaklaşık 6 saat süren toplantıda ilin eğitim sorunları masaya yatırıldı.
İlin eğitim sorunlarının görüşüldüğü toplantı Şişli Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, il müdür yardımcıları, şube müdürleri ve 13 ilçenin milli eğitim müdürleri katıldı.
Sorunların dile getirilmesi ve çözüme yönelik planların tartışıldığı toplantıda, eğitim alanında yaşanan bütün gelişmeler masaya yatırıldı. Van’da eğitim çıtasının yükseltilmesi için bütün sorunların çözümüne yönelik aktif adımların atılmasının fayda sağlayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, bu konuda özellikle ilçe müdürlerinin aktif rol üstlenmesi gerektiğini ifade etti. Yapılan toplantının gayet verimli geçtiğini belirten Kırekin, yaklaşık 6 saat süren toplantıda eğitimde yaşanan birçok sorunun tartışıldığını belirterek, “Öğretmen atamaları, öğrenci kayıtları, pansiyonlar, taşımalı eğitim, okul kantinleri, projeler, taşımalıda mağdur olan çocukların durumu, planlar, öğretmenevlerinin denetimi, öğrenci nakilleri, kayıt yapamayan öğrencilerin durumu, özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamış olduğu liselerimize yeni kontenjanların idare edilmesi, birtakım liselerimizin derslik sayısının 34’ten 40’a çıkarılması, hatta çok fazla ihtiyaç olan ilçelerde bazı liselere şube ilave edilmesi, okullar arası geçişler gibi konularda fikir alışverişinde bulunulduk ve kararlar alındı. Bütün ilçe müdürlerimizin bu konularda görüşleri dikkate alındı. Toplantımız gayet verimli bir şekilde geçti. Bundan sonra her şube müdürümüz kendi alanı ile ilgili ayda bir defa ilçelerdeki şube müdürleri ile toplantı yapacak ve bütün verileri sisteme işleyecekler. Bizde bütün bu verileri aylık aylık takip edeceğiz. Aynı zaman yetiştirme takviye kursları ve destek kursları için bütün öğrencilerimizin yararlanması için bir planlama yapıldı. Bununla ilgili denetim grupları oluşturuldu. Eğitim öğretimin kalitesinin artırılması için özellikle her ay deneme sınavı yapılmasına karar verildi. Bunu ilçe kaymakamları, ilçedeki sivil toplum örgütleri ve benzeri paydaşların bu konuya destek vermeleri için görüşleri alınacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da Eğitim Sorunları Tartışıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da Eğitim Sorunları Tartışıldı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  06:46
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı