VAN HABERLERİ

Van’da 2 Bin Kişiye Çorba Ve 100 Aileye Yemek

IHA
26.10.2015 - 12:30Son Güncelleme :
IHA

Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde günlük olarak 2 bin kişiye sabahın erken saatlerinde çorba dağıtırken, maddi olanakları olmayan 100 aileye ise her gün üç çeşit yemek yaparak evlerine bırakıyor.
Van Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamda yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yaklaşık 3 ay önce başlattığı ’Mobil Çorba’ uygulamasına devam ediyor. Kent merkezinde iki ayrı noktada mobil çorba dağıtım araçları ile günde 2 bin kişiye sıcak çorba ve ekmek dağıtımı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan İşçiler Kahvesi civarında ve Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne mobil çorba dağıtım araçları ile sabah saat 06.00 ila 08.00 arasında hizmet veriyor. Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği sıcak çorba dağıtımında binlerce kişi faydalanıyor.
Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan sıcak çorba ve ekmek dağıtımını gerçekleştirirken diğer taraftan da günlük olarak yüz aileye üç çeşit yemek veriyor. Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait aş evinde hazırlanan yemekler buradan da belediye çalışanları tarafından ailelere veriliyor. Belediye tarafında kentin değişik mahallelerinde ikamet eden ve ekonomik durumları iyi olmayan ailelerin tespitini yapan Büyükşehir Belediyesi, her gün bu ailelere düzenli olarak yemek veriyor. Yapılan hizmetten oldukça memnun olan aileler, belediyeye gitmeden ve herhangi bir kuyruğa girmeden evlerine yemek getirildiğini, bu nedenle çok mutlu olduklarını söylediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van’da 2 Bin Kişiye Çorba Ve 100 Aileye Yemek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van’da 2 Bin Kişiye Çorba Ve 100 Aileye Yemek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı