VAN HABERLERİ

Van Büyükşehir sıkı takibe aldı

DHA
10 Mayıs 2017 - 16:08Son Güncelleme : 10 Mayıs 2017 - 16:09

Van Büyükşehir sıkı takibe aldı

DHA

VAN, (DHA)- VAN Büyükşehir Belediyesi, hazır beton, mermer, söve ve biriket üreticilerini sıkı takibe alarak, yollara beton döken kamyonlara ve görüntü kirliliği yapan işletmelere ceza kesecek. 

Van'ın görüntü kirliliğinden arındırılması için Van Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Genel Sekreter Yardımcısı Salih Allahverdi başkanlığında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Ulaşım Daire Başkanlığı, İmar Daire Başkanlığı, Deprem ve Risk Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı'ndan yetkililerin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda kent genelinde faaliyet gösteren hazır beton santrallerine ait mikserlerin neden olduğu çevre kirliliği ve trafik ihlalleri konuşuldu ve İhlalleri gerçekleştiren işletmelere tebligat yapılarak uyarılmasının ardından tekrarı olması halinde ceza verilmesine karar verildi. Ayrıca toplantıda başta hazır beton santralleri olmak üzere mermer, söve ve biriket üretimi yapan işletmelerin iş yeri açma ruhsatlarının ve çalışma izinlerinin gözden geçirilerek denetlenmesi gibi başlıklar ele alındı.  

Beton mikserlerinin şehir içinde bir çok sıkıntıya neden olduğunu söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Salih Allahverdi, "Mikserler şehir içinde hız sınırlarına riayet etmeyerek her an bir kazaya davetiye çıkarıyorlar. Trafikte karışıklığa neden olan bu araçlar büyük bir risk oluşturuyor. Hareket halinde iken araçlarından taşan beton ve harfiyat artığı yollarımızı ve çevreyi kirletiyor. Ayrıca çoğu araç şoförü betonu döktükten sonra kalan harfiyat artığını gelişi güzel bir şekilde çevreye döküyor"dedi.  

Kentte yaşayanların çevreye zarar veren bir araçla karşılaştıklarında belediye ekiplerine haber vermelerini de isteyen Allahverdi, "Beton mikserleri şehir içinde belli bir hız sınırını aşamayacak. Beton mikserleri trafiğin yoğun olduğu saatlerde özellikle ana arterlerden uzak duracak. Beton dökmek için en uygun saatler seçilecek. Beton mikserleri araçlarında sızıntıya sebep olan noktaları izole ederek yol veya çevreye saçılan harfiyat artıklarına son verecek. İnşaata beton döküm işlemi gerçekleştiren mikser aracının kazanında kalan artıklar şehrin herhangi bir noktasına gelişi güzel dökülmeyecek, dökenler cezalandırılacak. Ruhsatsız yapılara asla beton dökülmeyecek. Ruhsatsız inşaatlara beton veren firmalar cezalandırılacak" dedi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Büyükşehir sıkı takibe aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Büyükşehir sıkı takibe aldı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:31
  • Guneş
   05:18
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı