VAN HABERLERİ

Van Büyükşehir Belediyesi'nin yöneticileri, Çaldıran'da muhtarlarla buluştu

DHA
15 Mart 2017 - 17:36Son Güncelleme : 15 Mart 2017 - 17:37

Van Büyükşehir Belediyesi'nin yöneticileri, Çaldıran'da muhtarlarla buluştu

DHA

ÇALDIRAN(Van), (DHA)-VAN Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Çaldıran ilçesinde muhtarlarla biraraya geldi. Çaldıran Belediyesi Başkan Vekili Tekin Dundar'ın da katıldığı toplantıda ilçede yapılacak çalışmalar ve muhtarların sorunları ele alındı.

Çaldıran'da düzenlenen muhtarlar toplantısına 6'sı merkez toplam 70 mahalle muhtarı katıldı. Muhtarlar, mahallelerinin genel sıkıntılarını Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ve Çaldıran Belediyesi Başkan Vekili Tekin Dundar'a aktardı. Toplantıya konu olan sıkıntıların çözümü için gerekli adımların bir an önce atılması kararlaştırıldı. Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Van Büyükşehir Belediyesinin başta su sıkıntısı olmak üzere kanalizasyon ve yol gibi temel altyapı sorunlarında kendilerine destek vereceğini söyledi. Dundar, "Bu toplantıda önerilerimiz, arayışlarımız ve çözümlerimiz olacak. Van Büyükşehir Belediyesi bu noktada destek için bugün aramızdalar. Biz belediyedeki arkadaşlarımızla, yine büyükşehirden gelen arkadaşlarımızla ve daha önce sizlerle beraber yapıtımız toplantılarda aldığımız notları biz kendilerine de ilettik. Su sıkıntımız başta olmak üzere kanalizasyon yol gibi temel altyapı yatırımları noktasında kendileride bu konuda bize yardımcı olacaklarını belirttiler. Bizde bu konun takipçisi olacağız."dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın da zorlukları hep beraber el birliğiyle aşacaklarını söyledi. Geçmişte bölgenin ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade eden Yalçın, "Van'ın bütün köyleri mahalle oldu. Önemli hizmetlerde büyükşehir belediyesinin görev alanına girdi. İmar, ulaşım, su, kanalizasyon, itfaiye, zabıta mezarlıklar ve mezbahane gibi işler öncelikle büyükşehir belediyesinin işidir. Bu bakımdan sizinle doğrudan birlikte çalışacağız. Sorunlarınızı tek tek kaymakamımız yazdırdı. Hem yol ihtiyacı olan yerlerde hem kanal ve ulaşımla ilgili sıkıntıları da yazdık. Bunları Allah'ın izniyle halledeceğiz. Bunun içinde biz ekip içinde geldik. Bu işin sorumlusu biziz demeye geldik. Bundan önce belki toplantı yapıldı veya yapılmadı. Ama şimdi bunu düzene oturtturmamız lazım. Bir aydır Van'dayım. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhasekibeyle birlikte 22 yıl belediyecilik yaptık. Burada sizlere hizmet etmeye geldim. "dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Büyükşehir Belediyesi'nin yöneticileri, Çaldıran'da muhtarlarla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mart 2017 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Büyükşehir Belediyesi'nin yöneticileri, Çaldıran'da muhtarlarla buluştu haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Temmuz 2017, Perşembe
  • İmsak
   02:59
  • Guneş
   04:57
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı