VAN HABERLERİ

Van Büyükşehir Belediyesi’nin Gevaş İlçesinde Yol Yapım Çalışmaları

IHA
20.10.2015 - 14:57Son Güncelleme :

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEVAŞTA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI

IHA

Van Büyükşehir Belediyesi Gevaş ilçesinde yol yapım çalışmaları devam diyor.
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Gevaş ilçesinin ana yolları başta olmak üzere, ilçeye bağlı mahallelerde çok önemli çalışmalar yapıldı. Gevaş ilçesinin kuruluşundan bugüne kadar 2015 yılı en fazla çalışmaların yapıldığı yıl oldu. Yolların yanı sıra su, kanalizasyon, atıksu arıtma tesisi, taziye evleri, toplu ulaşım ve kırsal projelerin yapıldığı ilçede yurttaşlar memnuniyetlerini dile getiriyor.
"İLÇE MERKEZİNDEKİ YOLLAR VE KALDIRIMLARIN TAMAMI YAPILDI"
Van Büyükşehir Belediyesi, yıllardır çamur ve bozuk yolların tamamını bu yıl içerisinde onardı. İlçe merkezinde 8 kilometre beton asfalt, 9,5 kilometre sathi kaplama ve 35 kilometre yol genişletme ve stabilize yol çalışmaları yapıldı. Belediye ayrıca ilçe merkezinde 4 bin 500 metre kaldırım çalışmasını da yaparak halkın hizmetine sundu. Yine ilçede 72 kilometre yolda yol iyileştirme çalışmalarını da tamamladı. İlçe merkezindeki yollar modern bir hal alırken, ilçe halkı ilçenin birçok noktasına Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür pankartları astı.
"ULAŞIM, ARITMA TESİSİ, SU, KANALİZASYON VE BİRÇOK ÇALIŞMA"
Yol çalışmalarının yanı sıra Van Büyükşehir Belediyesi, yıl içerisinde 22 kilometre içme suyu, 18 depo onarımı, 2050 metre kanalizasyon hattını da yaparak halkın hizmetine sundu. 2013 yılında başlayan kanalizasyon şebekesinin 60 kilometresinin de tamamlayan Van Büyükşehir Belediyesi, ilçeye toplam maliyeti 5 milyon TL değerinde olan Atıksu Arıtma Tesisini de tamamlayarak halkın hizmetine sundu. Büyükşehir yine yıl içerisinde 11 kilometre arazi yolu, 45 kilometre sulama kanalı temizliği, 49 adet gölet temizliği, 60 adet sıvat dağıtımını da yaptığı ilçede ayrıca 4 mahallede de arıcılık projesini geliştirdi. Van Büyükşehir Belediyesi, yıl içerisinde 8 köyün taziye evi yapımı için malzeme verirken, Van-Gevaş arasında ilk kez toplu ulaşım hizmetine geçildi. Bu kapsamda 2 otobüs ile yolcu taşımacılığına başlayan Van Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında ilçede çok önemli projeleri de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Büyükşehir Belediyesi’nin Gevaş İlçesinde Yol Yapım Çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Büyükşehir Belediyesi’nin Gevaş İlçesinde Yol Yapım Çalışmaları haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Eylül 2019, Çarşamba
 • İmsak
  04:21
 • Güneş
  05:43
 • Öğle
  12:06
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:36
Sayfa Başı