VAN HABERLERİ

Van Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvan Bakımevi

IHA
26.10.2015 - 16:08Son Güncelleme :

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BAKIM EVİ YAPIMINA BAŞLADI.

IHA

Van Büyükşehir Belediyesi, bölgenin en büyük ve Türkiye’nin ise en modern hayvan bakımevinin yapımına başladı.
Van Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına başladığı hayvan bakımevinde hasta, yaralı, yavrulu, mağdur ve atılmış hayvanların bakımı, tedavisi ve barınma ihtiyaçları karşılanacak. Yapımına başlanan hayvan barınağı 300 iş gününde tamamlanacak ve 20 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. Kapalı alanı 2 bin 200 metrekare olan ve 200 hayvan kapasitesi olacak bakımevinde, kedi evi ve köpekler için ayrı bir alan oluşturulacak. Hayvan bakım evinde ayrıca doğumhane, yavru bakım odası, ameliyathane, laboratuvar, karantina, oturma odası, kedi ve köpekler için gezi alanı, teknik oda ve veteriner odası bölümleri de olacak. Yapılacak olan hayvan bakımevinde 18 bin metrekare açık alan üzerine yeşil alan yapılacak, burada huş, yabani iğde, dişbudak, süs elması, sarkık dut, süs eriği, mavi ladin, sarıçam ve pramit mazı gibi ağaçların da olacağı çeşitli süs bitkisi ve meyve ağaçları dikilerek oturma alanları ve misafirlerin keyifli zaman geçirmesi sağlanacak.
Bakımevinde veteriner hekimler tarafından sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama ve kulak küpesi takılması işlemleri ile aşılama esnasında kuduz, iç-dış parazitlerine özellikle insan sağlığı için büyük tehlike oluşturan kistte karşı ilaç uygulamaları yapılarak, kontrolsüz çoğalmaların önüne geçilecek. Sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşı, muayene, tedavi ve sahiplendirme çalışmaları da burada yürütülecek, her türlü ihtiyaçları karşılanacak, barınma ve tedavi süreçleri uzman ekipler tarafından takip edilecek. Tesisin bu şekilde dizayn edilmesi barınağı ziyaret eden vatandaşların, barınak sakini hayvanlarla birebir temas etmeleri ve hayvan sevgisinin gelecek nesillere aşılanması yönünde de önemli bir başlangıç yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Van Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvan Bakımevi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Van Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvan Bakımevi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı