Gündem Haberleri

  Van, Bitlis ve Hakkari kara teslim

  VAN, BİTLİS, HAKKARİ, (DHA)-
  31.01.2011 - 12:03 | Son Güncelleme:

  DOĞU Anadolu Bölgesi’nde aralıklarla yağan kar yağışı Van, Bitlis ve Hakkari’de etkili oldu. Zaman zaman etkisini artıran kar yağışıyla birlikte kent merkezleri beyaza büründü. Kar kalınlığı Van’da 5, Bitlis’te 26, Hakkari’de ise 20 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde bir metreyi buldu. Kar yağışıyla birlikte bölgede 353 köy ile 376 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

  Doğu Anadolu Bölgesi’nde dün akşam saatlerinde bastıran soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Gece saatlerinde etkili olan kar Van’da 49, Bitlis’te 71, Hakkari’de ise 133 köy ile 376 mezranın yolunu ulaşıma kapattı. İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar nedeniyle araç trafiğinde zaman zaman aksamalar oluyor. Belediye ekipleri de kent merkezindeki karları temizleyerek kamyonlarla kent dışına taşıyor.

  Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, çığ nedeniyle Hakkari- Şırnak karayolunun dün akşamdan beri ulaşıma kapandığını bildirdi. Bazı bölgelerde yoğun yağış karla mücadele çalışmalarını olumsuz etkilerken, meteoroloji yetkilileri bölgede bugünden itibaren kar yağışının etkisini daha da artıracağını ve hava sıcaklıklarında düşüş olacağını kaydetti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı