VAN HABERLERİ

Van, 4'üncü alışveriş festivaline hazırlanıyor

DHA
13.12.2017 - 14:48Son Güncelleme :
DHA

Arif KARAKAŞ/VAN, (DHA)-VAN Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, 15 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında Van'da yapılacak olan " 4'üncü Alışveriş Festivali' öncesi basın toplantısı düzenledi. Takva, festival öncesi Azerbaycan'a yapacağı ziyarette, oradaki yetkilileri davet edip, festivali tanıtacaklarını belirterek,"Van'da yapacağımız 4'üncü Alışveriş Festivaline yurt içi ve yurt dışında herkesi davet ediyoruz.Bu festival Van'ın tanıtımı için çok önemli" dedi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) öncülüğünde,15 Mart -5 Nisan 2018 tarihleri arasında  "4'üncü Alışveriş Festivali"  düzenleniyor.Festival ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Van TSO Başkanı Takva, Van'da 15 Mart-5 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan '4’üncü Van Alışveriş Festivali' ile ilgili kapsamlı bir çalışmanın yapıldığını belirterek,"Bu yıl 'Van Alışveriş Festivali’ni' farklı bir sahiplenme ile gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda festivale yaklaşımlarından dolayı Van Valisi Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu yıl daha kurumsal, daha sahiplendirici bir anlayışla bu süreç devam edecek. Bu festival, artık Van’ın kurumsal bir festivali haline geldi. Bu kapsamda, yaklaşık 40 kişilik bir heyetle Azerbaycan’a gideceğiz. Pazarı çeşitlendirmek, Van’a yakın bölgelerin daha çok Van’da zaman geçirmelerini temin etmek ve sadece İran pazarıyla sınırlı olmamak için bir faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Bakü’ye gideceğiz. KOSGEB destekli üç günlük bir ziyaretimiz olacak. Orada büyükelçiliğimizle, Azerbaycan Kalkınma Fonu ve Bakü Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret edeceğiz. Bu anlamda onlarla işbirliği protokolleri hazırladık." dedi.
Takva, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin 2018 meclis bütçesine koymak istediği yurt dışı çıkış harclarını da eleştirdi.
Bu kararın Türkiye'yi ve Van'ı olumsuz anlamda etkileyeceğini söyleyen Takva, "Bu, tabi ki İran Meclisinde tartışılacak. Diliyorum ki bu basına yansıdığı düzeyde bir anormallik olmaz. İran ülkesinin de sağduyulu bir şekilde kendi halkının uluslararası dolaşım hakkını kısıtlamaya yönelik bu kararı gözden geçireceğini umuyor ve diliyorum. Çünkü mevcut harcın on kat arttırılması bizi de olumsuz etkileyecektir. Ben İran parlamentosunun da, politikacıların da, halkının da duyarlılıkla bu süreci kendi lehlerine olacak şekilde çevireceklerini düşünüyorum" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Van haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Van haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Van, 4'üncü alışveriş festivaline hazırlanıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı