Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vallahi, yer yerinden oynardı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Şu benim Fenerbahçem, UEFA Şampiyonu olsaydı, memlekette yer yerinden oynar, hem vallahi hem de billahi enflasyon bile düşer, vatandaş rahata ererdi. Bu da yetmez, 40 gün 40 gece düğün dernek, güler eğlenirdik.

Oysa şu G.Saray'ın haline bakın. 4 yıl üst üste şampiyonluğun üstüne bir UEFA Kupası koydular. Süper Kupa da bu işin kaymağı oldu.

Takım dolu dizgin aldı başını gidiyor. Fenerbahçesi, Beşiktaş'ı onun ayağının takılacağı günü bekliyor.

Böyle bir ortamda bakın neler oluyor. Koca camia birbirine giriyor. Yönetimin ağzından, toprağı bol olsun Napolyon gibi 3 sözcük çıkıyor, ‘‘Para, para, para’’

Bütçe kavgası bitiyor, bu defa stat projesi gündeme oturuyor.

Bursa'dan yazan Yücel Tanrıverdi adına, ‘‘Cimbom da neler oluyor’’ diye Sevgili Kaptanımız Turgay Şeren'e soruyorum;

‘‘Hulkiciğim... Kulübü batırırlar’’ diyor.

Sevgili Mehmet Cansun'a dönüyorum;

‘‘Merak etme Hulki abi... Galatasaray selamete çıkar’’ diye yanıtlıyor. Gelin de çıkın bu işin içinden bakalım.

Olacağı buydu

SERGEN'İN yıllar sonra Trabzonspor'a transferine, bir ‘‘Sergen hayranı’’ olarak çok sevinmiştim. ‘‘Ha bugün oynar, ha yarın oynar’’ diye, heyecanla forma giyeceği günü bekledim. Sonuç yine hüsran.

İlk maç 8 dakika, ikinci maç 18 dakika, üçüncü maçta da 28 dakika oynadı. ‘‘Eh artık bu Sergen bundan sonra 90 dakika forma giyer’’ diye düşünürken, bir sabah bir haberle yıkıldım.

‘‘Sergen ishal olmuş’’

Buyrun bakalım... Gelin de çıkın işin içinden. Sergenimiz, önceleri at merakıyla, sonra manken merakıyla, birara da kumar merakıyla dillere destan olmuşken, şimdi de, afedersiniz, ishali ile gündeme oturdu.

Soruyorum size, Sergen ishal olmakta haksız mı? Aslında bu kadar süredir oynamak için fırsat bekleyen Sergenimiz, bana kalırsa kabız olmalıydı. Ama o zamanda gol atamazsa, ‘‘Sergen kabız’’ diye yer yerinden oynardı.

Haksız mıyım?

Değilim elbette. Öyle değil mi, Trabzon'dan Necmi Şen kardeşim. Senin yazdığın gibi, Sergen'in ishal olayında, ne Giray hocanın, ne de terli terli içtiği buzlu suyun günahı var. Tek günah bu çocuğun kara talihinde...

Sapla samanı ayırın

Nouma olayı için çok mektup aldım. Kimin haklı kimin haksız olduğuna hiç değinmeyeceğim. Ama iğneyi meslektaşlarıma batıracağım. Arkadaşlar, iki sınıf var. ilki sonradan görmelerle, yağlı bir kapıya yamanmış nazendeler. İkincisi ise gerçek hanımefendi ve beyefendiler. Lütfen sapla samanı birbirinden ayırın. İşte o zaman Nouma olayı gibi tatsız emsaller bir daha yaşanmayacak.

Başarının sırrı

Hatırlarmısınız bilmem? Fatih Terim, Milli Takım'da da, G.Saray'da da futbolcularla onların eşlerini birbirlerine ne güzel kaynaştırmıştı. Sonra da bu güzel beraberliğin meyvesini yıllar boyu yedi. Oysa Fenerbahçemiz'e bakıyorum, herkes birbirine kırgın gibi. Değiller biliyorum ama bi kopukluk var. Acaba başta Sayın Başkan'ın eşi önderlik etse de, tüm sporcuların eşlerini biraraya getirse. Ne güzel olur değil mi? Çünkü biliyoruz ki başarının perde arkasında daima kadınlar vardır. Haydi Fenerbahçeliler... Bunun ilk uygulamasını Siirt maçında gösterin.

Bu satırlar, İstanbul, Moda'dan Nermin Uluğ hanıma ait. Başka bi şey söylemeye gerek var mı?

Yoğurt

Bu sezona umutla başladım... Ama G.Birliği'nin, Fener'e attığı tokatla, rüyadan uyandım. Kütahya'dan Mehmet Caner'de benim gibi rüyadan uyananlardan... Ama işin kötüsü o da, ben de bu kez yeni bir kabustan korkuyoruz... Neden mi? Siirt maçında yaşanacak bir faciadan... Benden uyarması... Bizim ağzımız sütten çok yandı. Yoğurdu üflememizin nedeni bu. Aman Kanaryalar, Siirt'i hafife almayın...

SÖZ...

Son yıllarda futbolla yatıp, futbolla kalkıyoruz. Ama dünyanın bir ucuna, taaa Avustralya'ya uçan kızlı erkekli sporcularımızı da unutmadık. Onların olimpiyatlarda, şeref gönderine çekeceği ay yıldızlı bayrağı görme özlemi içindeyiz. Hele o zafer günleri gelsin. Bakın o zaman yer yerinden nasıl oynayacak?

Ankara'dan yazan Celal ve Zerrin Erbiçer'in özlemleri de gerçek olacak. Hiç merak etmeyin. Yazılı ve görsel basın bu aslanlara, en büyük ödülü verecek. Zafer onlardan, değerlendirme bizlerden. SÖZ.


Bunları da Beğenebilirsiniz