Valiyle protokol krizi

15 Haziran 2012 - 11:10Son Güncelleme : 15 Haziran 2012 - 18:58

TEKİRDAĞ’da bu yıl 48’incisi düzenlenen Kiraz Festivali’nde sunuculuk yapmak için kente gelen manken ve oyuncu İpek Tanrıyar, açılış töreninde anıta çelenk konulması sırasında Vali Zübeyir Kemelek ve eşi Zehra Kemelek’in yanında ve ilk sırada yer almak istedi. Valilik görevlilerinin kendisini ’protokol sırasına’ uymadığı gerekçesiyle ikinci sıraya almak istemesine kızan İpek Tanrıyar töreni terk etti. Genç sunucu yaşananları hurriyet.com.tr' ye anlattı.

PROTOKOL KRİZİ BÖYLE YAŞANDI - FOTO GALERİ 

TANRIYAR TÖRENİ BÖYLE TERK ETTİ - WEB TV


Tekirdağ Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 48’inci Kiraz Festivali dün akşam düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı. Hükümet Caddesi üzerinde yürüyen protokol ve kalabalık ardından Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtı’nın önüne geldi. Burada, festival açılışı için anıta çelenk konulma töreni düzenlendi. Törene, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Belediye Başkanı CHP’li Adem Dalgıç, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, festivalin sunucusu İpek Tanrıyar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TANRIYAR PROTOKOLE GİRDİ

Çelenk töreni için herkes yerini alırken, festivalin sunuculuğunu yapacak olan manken ve oyuncu İpek Tanrıyar da Vali Kemelek ve Belediye Başkanı Dalgıç’ın yanında ilk sırada durdu. Valilik görevlilerinin ’protokol sırasına’ uymadığı için uyararak kendisini ikinci sıraya almak istemesine kızan Tanrıyar, "Ben buradan hiçbir yere gitmem" diyerek tepki gösterdi.Törende bulunan Tekirdağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Rüya Yılmaz’ın ikna çabasına rağmen durmayan Tanrıyar alandan ayrılırken gazetecilerin sorularını da cevapsız bıraktı. Tören, anıta çelenk bırakılmasının ardından sona erdi.

KRALDAN ÇOK KRALCI VAR

 İpek Tanrıyar, yaşananları hurriyet.com.tr'ye anlattı:  Ben kortejde Vali Zübeyir Kemelek'in eşi ile birlikte 3 km yürüdük. Tören alanına gelince Vali gelip elimi sıktı. Bir süre sonra Vali'nin koruması sert bir şekilde " Burası protokol arkaya geç" deyince çok sinirlendim. Benim protokolda durayım diye bir derdim yok. Kraldan çok kralcı bu davranışa kızdım.  

HANDE YENER 20 BİN KİŞİYE SÖYLEDİ

Kiraz Festivali’nin ilk gecesinde pop müzik şarkıcısı Hande Yener, sahil dolgu sahasındaki konser alanında sahneye çıktı. İpek Tanrıyar’ın sunuculuğunu yaptığı gecede, Hande Yener söylediği şarkılarla hayranlarını coşturdu. Konsere üzerinde askılı bluz ve mini şortla çıkan Yener, dans grubuyla yaptığı şovlarıyla dikkat çekti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Hande Yener’e Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç tarafından sepetle kiraz ve plaket verildi.    

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 44 Yorum }
 • Bati Gencer 15.6.2012 22:18:57
  Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal.. Hangisini eleştireyim bilemedim.
 • Temel Alperen 15.6.2012 21:30:00
  ülkemizde her şey protokola bağlıdır her şey bozulur protokol bozulmaz örneğin siyah makam arabasında arkada sağda oturmak çok mühimdir ama herzaman örnek gösterdikleri ülkelerde herkes kendi arabasını kullanır ama bizde protokol mani olur
 • NUR AY 15.6.2012 20:15:09
  AAA HAKSIZLIK ACUN ILICALI OLSAYDI VALİDEN BİLE ÖNCE PROTOKOLDE YER ALIRDI.
 • rabia nur köse 15.6.2012 17:09:32
  fasulye gibi nimetten sanıyor kendini heralde...
 • esra aslan 15.6.2012 14:46:34
  O kadar manasız şeylere üzülüp, o kadar boş şeylere seviniyoruz ki milletçe ayarlarımız bozuldu.Protokol görevlisinin kısa kollu gömleği nedir peki? kısa kollu gömlek giyen protokol mu olur kendini çeki düzen versin bence bu kadar çok kralcıysa:))))
 • Bozok Aydın 15.6.2012 14:25:09
  Sayin Ipek Tanriyar bu konuda haksiz. Vali korumasi ile neden muhattap oluyor ki, onun muhattabi ya cumhurbaskanidir ya da basbakan. O ayarda bir insandir.
Sayfa Başı
Haberlerilber ortaylıkanat atkayaertuğrul özkökŞanlıurfaOperasyonPKKGökhan Gönül