Eğitim Haberleri

  Valiye sosyal medya üzerinden tatil baskısı

  DHA
  07.01.2015 - 13:05 | Son Güncelleme:

  Erzurum’da çok sayıda öğrenci, Vali Ahmet Altıparmak’ın kullandığı twitter hesabını, okulların kar yağışı nedeniyle tatil edilmesi için mesaj yağmuruna tuttu. Vali Altıparmak ise meteorolojiden gece yarısına doğru bilgi alarak okulların tatil edilmesine gerek olmadığını bildirdi.

  Türkiye’yi etkisi altına alan kar ve fırtına nedeniyle Erzurum’da ilk ve orta dereceli okullar 6 Ocak günü öğleden sonra tatil edildi. Öğle tatili çıkışında fırtınaya yakalanan ve etkilenen öğrenciler, 7 Ocak gününün de tatil edilmesini istedi. Ders çalışmak yerine sosyal medya üzerinde birbirleriyle yazışmaya geçen öğrenciler, gazete ve televizyonların son dakika haberlerini yakından takip etmeye başladı. Vali Ahmet Altıparmak, twitter hesabından, ‘Gece geç vakitlerde alacağımız son meteorolojik verilere göre okulları tatil edip, etmeyeceğimize karar vereceğiz’ mesajı gönderdi. Öğrenciler ve veliler sosyal medya üzerinden gönderdikleri mesajlarda şu görüşlere yer verdi:

  ‘Valim tatil etme, biz ne soğuklar gördük. Sayın Valim binlerce öğrenci dua ya da beddua konusunda sizi bekliyor. Hadi deli oğlan seni bekliyoruz. Ne olursun tatil et okulları benim sınavım var iyi çalışamadım. Tatil etki iyi çalışayım valim lütfen. Sevdiğim kızı bu kadar heyecanla beklemedim ben abi. Sayın valim batıda yaşayanlar insan evladı da doğuda yaşayanlar insan evladı değil mi? Koca koca insanlar dışarı çıkamıyor bu çocuklara acımıyor musunuz siz hiç. Onlar istedikleri kadar çocukları düşünmesin ama ben kendi çocuğumu düşünecek ve yarın çocuğumu okula göndermeyeceğim. Meteorolojiye hiç gerek yok sayın valim. Ben dedeme sordum, ‘Ola oğul bu rüzgarın durması 2 metre kar demektir’ dedi. İlla birine bir şey olacak ki önlemi sonradan alınsın. 1. sınıf çocuğu bugün gözümün önünde rüzgardan havalandı. Tatil etmeniz için illa birinin yaralanması veya ölmesi mi lazım?’

  Gece yarısına doğru Vali Ahmet Altıparmak yine sosyal medya üzerinden ‘Sevgili gençler gönlüm okulları tatil ederek sizleri memnun etmekten yana. Ancak meteorolojiden aldığımız verilere göre tatil edemiyoruz’ diye kararını açıkladı. Hüsrana uğrayan öğrencileri bunun üzerine yine sosyal medya üzerinden yorum yapmaya devam etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı