ANKARA HABERLERİ

Valinin düşü Çankaya köyü

Hürriyet Haber
27.02.2011 - 00:00Son Güncelleme : 26.02.2011 - 21:53

Vali Yüksel, “Hedefimiz, Ankara’nın Kızılay’ında, Ulus’unda, Çankaya’sında ne varsa köylerinde de onun olmasıdır. Yapmamız gereken, Ankara’da köyü ve köylüyü yerinde zenginleştirmek” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, “Hedefimiz, Ankara’nın Kızılay’ında, Ulus’unda, Çankaya’sında ne varsa köylerinde de onun olmasıdır” dedi.
Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 2011 Ankara İli KÖYDES Programı İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Vali Yüksel’in başkanlığında 25 ilçe kaymakamı ve ilgili il müdürlerinin katılımıyla İl Özel İdare binasında gerçekleşti.
Vali Yüksel, köy ve köylüye yönelik hizmetlerin Ankara’da giderek etkinleştireceklerini, medeni ihtiyaçları mahalline mutlaka götüreceklerini kaydetti.
Köy ve köylünün daha rahat yaşamasını sağlamaya yönelik atılan adımları daha da sıklaştırmaya mecbur olduklarını ifade eden Yüksel, şunları kaydetti:

Yerinde zenginleştirmek

“Şimdi yapmamız gereken, Ankara’da köyü ve köylüyü yerinde zenginleştirmek için köylünün başta toprakla olan münasebetlerinden yaşam kalitesini iyileştirmeye kadar olan medeni ihtiyaçlarını günün şartlarına uygun olarak yeniden değerlendirerek model üretimin köylünün ayağına götürülmesi olmalıdır. Ankara’da köy kalkınmasının ve köylünün yaşam kalitesinin yükseltilmesi kadar üzerinde önemle durulması gereken husus, medeni hizmetleri götürdüğümüz köye, satın alma gücünün de götürülmesidir. Yani kazancının artırılmasıdır.

Standart yükseltilmeli

Hayat standardının yükseltilmesine ilişkin uygar hizmetlerden yararlanması da esasen buna bağlıdır. Telefonu kullanabilmesi, sulama sistemlerinden yararlanabilmesi, elektrik ile aydınlanabilmesi ve köy kanalizasyonundan arıtma sistemlerini çalıştırabilmesine kadar olan tüm bu hizmetlerden yararlanması, satın alma gücünün artmış olmasına bağlıdır. Çalışmalarımızda bu husus üzerinde de bilhassa duracağız. Hedefimiz, Ankara’nın Kızılay’ında, Ulus’unda, Çankaya’sında ne varsa köylerinde de onun olmasıdır.”

Köy yollarının üçte biri asfalt

VALİ Yüksel, Ankara’da özellikle kırsal alana yönelik muhtelif nitelikli 2 bin 33 kilometre köy yolunun yapıldığını, bunun 669 kilometresinin asfalt yol olduğunu ifade ederek, ayrıca çok sayıda menfez, köprü yapımı ve diğer altyapı inşaatlarının tamamlandığını, 202 ünitede içme suyu inşaatı gerçekleştirildiğini, takriben 3 bin 514 hektar alan sulanarak KÖYDES’te örnek çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Valinin düşü Çankaya köyü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:19
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı