GAZİANTEP HABERLERİ

Valilikten olimpik yüzme havuzu açıklaması

AA / Kerem Kocalar
16.01.2015 - 10:50Son Güncelleme :

YEREL HABERLER GAZİANTEP

AA / Kerem Kocalar

GAZİANTEP (AA) - Kentte Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının yarım kaldığı, çürümeye terk edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Vali Erdal Ata imzasıyla yayımlanan açıklamada, Gaziantep İl Özel İdaresi tafından kentin ihtiyacı olarak değerlendirilerek yüksek standartlarda bir Olimpik Yüzme Havuzu yapılması kararlaştırıldığı ve konuyla ilgili olarak yapılan planlama neticesinde 20/01/2011'de yapılan ihale neticesinde 07/03/2011 tarihinde inşaata başlanıldığı belirtildi.

Sözleşme kapsamında iş bitiminin 22/08/2013 tarihi olarak tespit edildiği ifade edilen açıklamada, "İnşaat imalatı 2012 yılının Haziran ayına kadar iş programına uyumlu olarak devam etmiş, sonrasında yüklenicinin mali sorunları nedeniyle yüklenici tarafından inşaat durdurulduğunda, inşaatın tamamlanması ve iş programına uygun imalat yapılması için yükleniciye resmi bildirimler yapılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Yüklenicinin iflas ertelemesi talebinin kabulü sonrasında Kayyum Heyeti atandığı ve inşaatın kayyum heyeti nezaretinde yürütülmesine karar verildiği aktarılan açıklamaya şöyle devam edildi:

"İflas erteleme sürecinde Olimpik Yüzme Havuzu yapım işinde tam bir yıl boyunca imalat yapılmamıştır. İnşaata tekrar başlanıldıktan sonra yapılması gereken ek imalatlara ait süre uzatım kararı alınarak iş bitim tarihi 22/10/2013 olarak revize edilmiş, ancak yüklenicinin mali aczi devam ettiğinden, Ankara 13. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından yüklenicinin iflasına karar verilmiştir. Bu aşamada 6360 sayılı Yasa uyarınca İl Özel İdaresinin kapanması nedeniyle söz konusu inşaat Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunun 25/04/2014 tarihli kararı ile Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilmiş olup, inşaatın ikmali Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından yapılmaktadır. Yüklenicinin taahhüdünü yerine getirmemesi sonucunda 25.09.2014 tarihinde fesih işlemi gerçekleştirilmiş olup, fesih hesabının yapılmasına devam edilmektedir."

Yarım kalan uzay çatı çubuk sisteminin tamamlanması için 09.01.2015 tarihinde ihale yapıldığı ve hazırlanan sözleşmenin imza aşamasında olduğuna işaret edilen açıklamada, havuzunun bir an önce tamamlanarak hizmete açılabilmesi için valilik tarafından gerekli tedbirlerin alındığı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Valilikten olimpik yüzme havuzu açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Valilikten olimpik yüzme havuzu açıklaması haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı