ANKARA HABERLERİ

Valilikten erken uyarı

Hürriyet Haber
16.09.2013 - 01:37Son Güncelleme :

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, meteorolojik bakımdan yağışlı bir döneme girilmesi nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması amacıyla tedbirlerin alınması için belediye ve kamu kurumlarını uyardı.

Hürriyet Haber

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, yayımladığı genelgede, vatandaşların genel hayatını etkileyecek ve mağdur edebilecek bir durumun ortaya çıkmaması için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde mevsimsel tedbirlerini bir kez daha gözden geçirmeleri ve eksikliklerini tamamlamalarını istedi. Vali Yüksel’in, kamu kurumları tarafından alınması talimatıni verdiği tedbirler şöyle:

ONARIMLAR SÜRATLE YAPILACAK

“Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, hava durumu ve değişikliklerine ilişkin raporları günlük olarak Valilik Makamına ve ilgili kurum ve kuruluşlara göndermeye devam edecek. Kamu kurum ve kuruluşları, araçlarını ve personel durumlarını yeniden gözden geçirecekler ve gerekirse ilave takviyeleri derhal yapacak. Devlet Su İşleri V. Bölge Müdürlüğü, hassasiyeti bulunan yerlerdeki akarsu ve dere yatakları ile kanallarda taşkın önleme planlarına uygun yerler dahil tahkimat ve benzeri çalışmalara hız verecek. İl Özel İdaresi, eğitim-öğretimde taşıma yapılan grup köy yolları güzergahları esas alınarak yol, menfez, köprü ve yağmur kanallarının bakım ve onarımlarını süratle yapacak. Karayolları IV. Bölge Müdürlüğü tarafından da sorumluluk alanlarında benzer uygulamalar ivedilikle yerine getirilecek.

PERSONEL UYARILACAK

Drenaj kanalları ve rögarların temizlettirilmesiyle altyapı hassasiyeti olan yerlerde ivedi olarak tahliye sistemlerinin bakımlarının yapılması ve hazırlıklı hale getirilmesi hususunda, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe ve belde belediyeleri tarafından gerekli tedbirler alınacak ve ilgili birimler ve personel bir kez daha uyarılacak. Halen yapımı veya onarımı devam eden kamu inşaatlarının çatılarının hızla kapatılması sağlanacak. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ve TEİAŞ İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü ve Türk Telekom Anadolu Merkez Bölge Müdürlüğü’nce sonbahar ve kış şartlarında enerjinin sürekliliği ve muhaberenin akışkanlığını temin etmek üzere gerekli tertip ve tedbirler önceden planlanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Valilikten erken uyarı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı