KAYSERİ HABERLERİ

Valilik, toplatılan kitaplarla ilgili açıklama yaptı

DHA
06.03.2018 - 15:31Son Güncelleme :
Valilik, toplatılan kitaplarla ilgili açıklama yaptı
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Valiliği uygunsuz ifadeler yer aldığı için dağıtılan kitaplar hakkında açıklama yaptı. Toplam 380 adet bastırılan kitapla ilgili yasal çalışmanın devam ettiği ifade edildi.

Kayseri’de henüz yeteri kadar tanınmamış olan değerli şahsiyetlerin hayatlarının ve değerlerinin tanıtımının yapılması, tarihi eserlerinin tanıtımının yapılması ve Kayseri'nin turizm değerlerinin tanıtımının yapılarak katılımı sağlanan öğrencilerin söz konusu değerler hakkındaki bilinç düzeyinin yükseltilmesi amacıyla hazırlanan  'Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm' projesi kapsamında okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan 15 kitaptan 2 'sinde uygunsuz ifadeler yer aldığı için valilik kararıyla dün toplatılmıştı. 380 adet bastırılan kitapla ilgili inceleme ve araştırma yapmak üzere müfettiş görevlendirildi. Kitapta Vali Süleyman Kamçı'nın önsüzü bulunduğuna ilişkin yorumlara ise Valilik " İlimiz Valisinin belirtilen kitaplarda önsözü bulunduğuna ilişkin yorumlar hususunda ise; bahse konu “önsöz” genel manada olup mezkûr proje kapsamında basılan on beş kitabın tümünde yer almaktadır. Konuya ilişkin tüm yasal prosedür hassasiyetle yerine getirilmektedir." ifadeleri yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Valilik, toplatılan kitaplarla ilgili açıklama yaptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı