Gündem Haberleri

  Valilik: Şemdinli'de operasyon bitti

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ (DHA)
  11.08.2012 - 12:49 | Son Güncelleme:

  Hakkari Valiliği, Şemdinli'de 23 Temmuz'da başlayan operasyonun bittiğini ve çok sayıda PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı.

  Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
  "Bölgedeki huzur ve güven ortamını bozmak amacıyla, PKK terör örgütünce Şemdinli kırsalında gerçekleştirilen eylemler üzerine, güvenlik güçlerimizce hava destekli olarak 23 Temmuz 2012 günü başlatılan operasyonlar, 11 Ağustos 2012 cumartesi sabahı itibariyle tamamlanmıştır. Titizlik ve kararlılıkla sürdürülen operasyonlar sonucunda, PKK terör örgütü, hain amaçlarına ulaşamamış ve çok sayıda PKK terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir."

  "KÖYLÜLERİN İHTİYAÇLARI  İLÇE KAYMAKAMLIĞINCA KARŞILANDI"

  "Mülki adli ve askeri makamlar eşliğinde operasyonun son gününde bölgede ziyaret ve inceleme yapılmış, vatandaşlarımızın köylerinde, yerlerinde normal hayatlarını sürdürdükleri müşahede edilmiştir. Köylülerimizin doğan bazı zaruri ihtiyaçları da ilçe kaymakamlığınca karşılanmıştır."

  "ŞEMDİNLİ HALKININ SABIRLI TUTUMU SAYESİNDE GÜÇLÜKLER KOLAYLAŞMIŞTIR"

  "Resmi makamların ve güvenlik kuvvetlerimizin temkinli, itidalli ve basiretli faaliyetleri, Şemdinli ilçe halkımızın sağduyulu ve sabırlı tutumu sayesinde güçlükler kolaylaşmıştır. Güvenlik güçlerimiz ve kamu görevlileri bundan sonra da ilimizde huzur ve güven ortamını sağlayıp sürdürme hususunda dirayetli, fedakar, azimli ve cesaretli tutumlarını sürdüreceklerdir.  Hakkarililerin en öncelikli talebi; huzur, sükûn ve emniyet içinde yaşamak ve bu sayede kamu hizmetlerinin daha verimli gerçekleşmesi ve herkesin kendi işine gücüne huzur içinde devam edebilmesidir."

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı