Ege Haberleri

  Valilik ‘alo’ yüzsüzü

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Valiliği'nin 15 yıldır telefon parası ödemediği ve Emniyet Müdürlüğü ile borcunun 220 milyar liraya dayandığı ortaya çıktı. Telekom isyan edince, ödeme protokolü imzalandı.

  İZMİR Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü'nün telefon borcu 220 milyar liraya ulaştı. Emniyet Müdürlüğü'nün telefonları geçen ay kesilirken valiliğin 15 yıldır ödeme yapmadığı ortaya çıktı.

  15 Mayıs son gün

  VALİLİK, Türk Telekom'la protokol imzaladı, Emniyet Müdürlüğü'nün telefonları tekrar açılarak borç taksitlendirildi. Anlaşmaya göre, toplam 220 milyar liralık borç 15 Mayıs'a kadar ödenecek, aksi halde valiliğin de telefonları susacak.

  Tasarruf önlemi

  BORÇLU kamu kuruluşu olduğu icin faiz uygulanmazken Vali Kemal Nehrozoğlu, sadece yardımcıları, Özel Kalem ve Protokol müdürlüklerinin kullanabileceği şekilde hatları şifrelendirdi.

  Borcumuza sadığız

  NEHROZOĞLU, personeline güvendiğini, ancak suistimalleri önlemek için bu tür önlemler gerektiğini vurgulayarak, ‘‘Valilik borcuna sadıktır. Geciktirmeden ödeyeceğiz'' diye konuştu.

  2 yardımcıyla 1 kaymakam

  İZMİR Vali yardımcılıklarına Düzce eski Kaymakamı Mehmet Fahri Can ve Mersin Vali Yardımcısı Hasan Yüksel'in getirileceği öğrenildi. İstanbul Vali Yardımcılığı'nı yürüten Konak eski Kaymakamı Haluk Saygı'nın da Güzelbahçe Kaymakamlığı'na atanacağı ileri sürüldü. Saygılı, Bakırköy Kaymakamı Kadri Öner'in Güzelbahçe'ye atanmasıyla onun yerine gitmişti.

  ANCAK Öner, atamanın durdurulması için açtığı davayı kazanınca Bakırköy'e döndü. Saygı da vekaleten İstanbul Vali Yardımcılığı'na getirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı