Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Valiliğin taşınmasına bayrak direği engeli

  Ümit KILIÇ/ARDAHAN, (DHA)
  09.10.2008 - 11:11 | Son Güncelleme:

  ARDAHAN’da 1994 yılında temeli atılan Hükümet Konağı inşaatı, 8 milyon YTL harcamayla 14 yıl sonra tamamlandı.

  Ancak yeni hükümet konağında bayrak direği ve tabela olmadığı için valilik taşınamıyor. Ankara’da yaptırılan direk ile tabelanın birkaç güne kadar gelmemesi halinde, eski vilayet önünde bulunan direk ile tabelanın geçici olarak yeni konağa nakledileceği ve valiliğin taşınacağı bildirildi.

  Ardahan’ın 1992’de vilayet olmasından sonra 1994’te Kongre Caddesi üzerinde temeli atılan Hükümet Konağı inşaatı 14 yılda bitirildi. Şimdiye kadar 8 vali gören 4 katlı ve 24 bin metrekare kapalı alanı bulunan Hükümet Konağı’na ilk taşınan Adliye oldu. Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Akdeniz’i makamında ziyaret eden Vali Selim Cebiroğlu ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu.

  Kendilerinin de Hükümet Konağı’na bir an önce taşınmak istediklerini belirten Vali Selim Cebiroğlu, bayrak direği engeline takıldıklarını söyledi. Vali Selim Cebiroğlu, “Biz de taşınacağız ama Ankara’da yapımı devam eden bayrak direği ve tabela henüz gelmedi. Birkaç güne kadar gelmezse, taşınmak için eski hükümet konağındaki bayrak direğini söküp yeni binaya dikeceğiz. Bayrak olmadan hükümet konağına taşınamıyoruz” dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı