Ege Haberleri

EGE

  Validen ziyaretler

  Ahmet BAYRAK / MUĞLA, (DHA)
  01.10.2008 - 23:10 | Son Güncelleme:

  MUĞLA Valisi Ahmet Altıparmak, Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe, Baro Başkanı Ayla Kara ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Alparslan, bayram nedeniyle bir dizi ziyaretlerde bulundu.

  Altıparmak başkanlığındaki heyet ilk önce hastanede tedavi gören vatandaşları ziyaret etti. Sağlık ve şifa dileklerinin ardından Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’ni ziyaret eden heyet burada mahkumlarla görüştü. Hasan Nuri Öncüer Huzurevi ziyaretinde ise duygulu anlar yaşandı. Yaşları 70 ile 80 arasında değişen huzurevi sakinleri ziyaretten oldukça memnun kaldı. Vali Altıparmak, huzurevinin rehabilitasyon bölümünde kalan yaşlıları da ziyaret ederek hediyeler verdi.

  Heyetin son durağı çocuk yuvası oldu. Yuvada kalan 64 çocukla tek tek ilgilenen ve bayram harçlığı dağıtan Altıparmak’a bazı çocuklar "Vali Baba" diye seslendi. Muğla Öğretmen Evi’nde de bayramlaşma gerçekleştirildi. Bayramların barış ve hoşgörü sembolü olduğunu belirten Altıparmak, "Dini bayramlarımız, karşılıklı sevgi ve saygının, sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygularıyla, barış ve hoşgörü havasının en yoğun yaşandığı coşkulu ve ender günler arasında yer alır" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı