« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vali'den 'yorgun mermi' tartışmasına son nokta!

Fenerbahçeli Mehmet Topal'ın aracına yapılan silahlı saldırı ile ilgili Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği 'yorgun mermi' raporu sonrası yaşanan tartışmalar İstanbul Valisi Vasip Şahin nokta koydu.

DHA
SON GÜNCELLEME

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ İstanbul Valiliği'nde Süper Lig'in yarın başlayacak yeni sezonu ile ilgili güvenlik toplantısı yaptı.

Validen yorgun mermi tartışmasına son nokta EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ MEHMET TOPAL RAPORUNU AÇIKLADI

Toplantının ardından Vali Şahin, Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'ın aracına gelen yorgun mermi ile ilgili açıklama yaptı.

Validen yorgun mermi tartışmasına son nokta

Yapılanın teknik ve kriminal bir inceleme olduğunu belirten Şahin, şunları söyledi:

"Merminin düşüş istikameti, verdiği zarar, aracın kendi özellikleri, camı ki; yapılan kriminal incelemelerde raporda da bu belirtildi; kurşun geçirmez özelliği yok. Dolayısıyla bütün bu bulgular bir araya getirilerek yapılan tamamen teknik bir inceleme sonucudur bu. Bilimseldir. Ve böyle bir sonuca ulaşılmıştır. Biz idare olarak güvenlik noktasına baktığımızda çok küçük de olsa başka zamanda gerçekleşebilme ihtimalini önlemek adına her türlü tedbiri almak durumundayız. Kazada olsa kasti de olsa yapılan hareketin tekrarlanmaması noktasında arkadaşlarımız gereken hassasiyete sahipler."

Validen yorgun mermi tartışmasına son nokta SALDIRIDA KRİTİK DETAY: 100 METRE ÖNÜNDE TOPUZ, 200 METRE GERİDE VOLKAN


Bunları da Beğenebilirsiniz