Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vali'den Org. Özel'e hediye

  hurriyet.com.tr
  08 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2012 - 16:11

  Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposunda incelemelerde bulunmak üzere Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’na geldi. Valiliği de ziyaret eden Org. Özel'e burada çeşitli hediyeler sunulması dikkat çekti. Hediyelerle ilgili açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu 'Tepkilere anlam veremiyorum. Acımız tarifsiz ancak hayat da devam ediyor' dedi.

  VALİ'DEN ORG. ÖZEL'E HEDİYE / FOTO GALERİ

  25 askerin şehit olduğu patlamanın yaşandığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki incelemelerinin ardından Afyon Valiliği’ne geçen Org. Özel, gazetecilerin Valilik girişinde patlamayla ilgili sorularına ise “Konuşmak istemiyorum. Her şey ortada” şeklinde cevap verdi.

  Validen Org. Özele hediye ORGENERAL NECDET ÖZEL: REAKSİYON GÖSTEREMEDİM

  Genelkurmay Başkanı’nın, Valilik’te yaptığı temasların ayrıntısı ise  Afyonkarahisar Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamayla öğrenildi. Açıklamanın yanında, siteden yayınlanan fotoğraflarda ise Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun Org. Özel’e çeşitli hediyeler vermesi dikkat çekti.
   
  VALİ AKŞAM GAZETESİ'NE KONUŞTU

  Bu olayın ardından konuştuğumuz Vali Balkanlıoğlu şoke eden açıklamalar yaptı. Tepkilere anlam veremediğini söyleyen Vali İrfanlıoğlu yaşanan olayda acının tarifsiz olduğunu ancak hayatın da devam ettiğini belirterek hediye olayını açıkladı:

  YOKSULA GELİR KAPISI

  Ziyaretimize gelen tanıtım potansiyeli olan popüler kişilere yöre halkına ekonomik katkı için lokum, sucuk gibi ürünlerden hediye ediyoruz. Amacımız tanıtım yapıp yöredeki yoksul insanlara gelir kapısı sağlamak. Genelkurmay Başkanı gibi popüler bir isim gelmiş. Küçük maddi değeri olmayan bir hediye verdik. Genelkurmay Başkanımız çevresi olan bir insan. Bir yere o kilimi koysa, biri de 'Nereden aldınız' diye sorup Afyon'a gelip satın alsa fakir insanlar nasiplenecek. Emrivaki yapıp eline tutuşturmuşuz. Hayır mı diyecekti. Hayat devam ediyor. Bir acımız varken buna ara mı verelim?'

  Validen Org. Özele hediye AK PARTİ AFYON VALİ’SİNE SAHİP ÇIKTI

  Validen Org. Özele hediye “NE VAR BUNDA” DEDİ AMA HABERİ SİLDİRDİ

  Validen Org. Özele hediye SİYASİLER YORUMLADI: PAŞAMIZ HALAY ÇEKMEDİ Kİ

  Validen Org. Özele hediye GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL: HER ŞEY ORTADA

  Validen Org. Özele hediye PEKİ NE YAPMALIYIZ

  GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL VALİLİĞE BÖYLE GELDİ / WEB TV

  Valiliğin sitesinde şu açıklama yer aldı:

  AFYON VALİSİ’NİN GENELKURMAY BAŞKANI’NA HEDİYE ETTİĞİ PLAKETİN ÜZERİNDEKİ BÜYÜK UTKU ANITI’NIN ÖYKÜSÜ
  Büyük Utku Anıtı, Afyonkarahisar'da, kentin Yunan işgalinden kurtarılışı ve Büyük Taaruz anısına dikilen zafer anıtıdır. Ünlü heykelci Heinrich Krippel tarafından 1934-1936 yılları arasında yapılmış ve 24 Mart 1936 günü dönemin başbakanı İsmet İnönü tarafından açılmıştır.

  ATATÜRK ANITI ZİYARET ETMİŞTİ

  Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk 6 Kasım 1937 günü yaptığı Afyonkarahisar ziyareti sırasında Büyük Utku Anıtı'nı incelerken. Atatürk bu anıt hakkında "Büyük utkuyu en iyi anlatan anıt" demiştir.
  Detayı için tıklayınız  "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, mühimmat deposundaki patlamayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar'a geldi.
  Afyonkarahisar’a askeri uçakla inen Orgeneral Özel, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Okçin Akşit ve Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli tarafından karşılandı.

  05 Eylül 2012 tarihinde Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Afyonkarahisar Mühimmat Depo Komutanlığında meydana gelen patlama ve 25 askeri personelin Şehit olması olayının meydana geldiği olay yerinde incelemelerde bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda yaklaşık 2 saat incelemelerde bulundu.

  Orgeneral Özel, incelemenin ardından Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Makam girişinde Valilik Şeref defterini imzalayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaretinin anısına Genel Kurmay Başkanlığının bir plaketini takdim etti.

  Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanı Korgeneral Adem Huduti, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Mühimmat Depo Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Konya Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç’un da hazır bulunduğu ziyarette, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, elim olay sonucu hayatını kaybeden Askeri Personellerin ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve tüm Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar temennisinde bulundu. Olayda yaralanan askeri ve sivillerede acil şifalar dileyen Orgeneral Özel, Vali Balkanlıoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

  Karşılıklı bilgi alış verişinin yapıldığı ziyarette Vali Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar hakkında bilgiler verdiği Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e ziyaretinin anısına Afyon mermerinden yapılmış bir satranç takımı, el dokuması Bayat kilimi ve üzerinde Kurtuluş Savaşının simgelerinden olan Utku Anıtı figürünün bulunduğu plaket takdim etti."

  VALİLİK BÖYLE ZİYARETİ BÖYLE DUYURDU

      
  BAYAT KİLİMLERİNİ ÖZELLİKLERİ

  Bayat Kilimleri, kökboyalı kilimler olmakla birlikte, dokunduktan sonra 120 yıl garantili olarak biliniyor.

  Türkiye'de patentli ilk kilimler ve yüzde 100 yün, kök boya ve kirman ipi ile üretiliyor. Bayat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından üretimi yapılan kilimler, internet üzerinden de dünyaya pazarlanıyor.

  Kilimler, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınan iziyle yüzde 70'inin yurtiçi, yüzde 30'unun da yurtdışına pazarlanıyor. Bir kilim 15 gün ile 45 gün arasında bitiriliyor, metrekaresi yaklaşık 300 liraya satılıyor.

  Kilimin bir diğer özelliği de kullandıkça parlıyor.

  Validen Org. Özele hediye

  Validen Org. Özele hediye

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı