Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vali'den evi yanan şehit annesine yardım sözü

  A.A
  28 Nisan 2009 - 16:15Son Güncelleme : 28 Nisan 2009 - 16:15

  Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, yangında yaşadığı ev kullanılmaz hale gelen şehit annesini ziyaret etti.

  Çatalarık Mahallesi'nde çıkan yangında, 60 yaşındaki Hatice Avcı'ya ait tek katlı evde yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında Avcı'nın evi kullanılmaz hale geldi. Oğlu Halil Avcı 1991 yılında Bingöl'de şehit olan Hatice Avcı, yanan evden komşularınca güçlükle çıkartıldı.

  Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Binbaşı Halil Özçelik, İlçe Emniyet Müdürü Olcay Özbarlas ile yanan evde incelemelerde bulundu.

  Yangının ardından oğlunun evine yerleşen şehit annesi Avcı'yı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunan Karatekeli ve beraberindekiler, şehit annesinden olay hakkında bilgi aldı.

  Hatice Avcı, evin odalarından birinde alev gördüğünü belirterek, “Beni komşularım dışarı çıkardı. Yangını hortumlarla söndürmeye çalıştık. Evim ve eşyam kısa sürede tamamen yandı. Üzerimdeki bu elbiseler de gelinime ait. Giyecek tek bir kıyafetim bile kalmadı. Olay anında çok korktum” dedi.

  Olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirten Kaymakam Karatekeli, “Canınızın sağ olması sevindiricidir. Geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Şehit annesine Sosyal Yardımlaşma fonundan 8-10 bin TL'lik nakdi yardım çıkaracağız” dedi.

  Karatekeli, belediyenin ve diğer sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle şehit annesinin evinin yeniden en kısa sürede yapılacağını söyledi.
  Bu arada, Hatice Avcı'nın 6 yaşındaki torununa şehit oğlunun adını verdiği ve lösemi hastası torunu Halil Avcı'nın da 6 yıldır Ege Üniversitesinde tedavi gördüğü öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı