GAZİANTEP HABERLERİ

Vali Yerlikaya'dan Tıp Bayramı kutlaması

DHA
13.03.2018 - 17:46Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA) - GAZİANTEP Valisi Ali Yerlikaya, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
Her meslek kutsaldır ve saygıyı sonuna kadar hak ettgini ifde eden Yerlikaya, " Varlığına 'kutsiyet' atfedilen ve diğer mesleklerden de bu yönüyle ayrılan yegâne meslek hekimliktir. Çünkü özünde insana karşılıksız hizmet, şifaya aracılık etme, fedakârlık ve diğerkâmlık vardır. Bu nedenle hekimlik mesleğine medeniyetimizde özel bir anlam yüklenmiştir. Bugünü anlamlı kılan tarihi olaylara baktığımızda ülkemizde ilk tıp okulu 14 Mart 1827’de açılmış, 14 Mart 1919’da İstanbul’daki işgal kuvvetleri toplarını Tıbbiye üzerine doğrultunca buradaki öğrenciler okulun iki kulesi arasına astıkları Türk bayrağıyla işgale karşı durmuşlardır. Ülkelerin, milletlerin gelişmişliklerinin en önemli göstergelerinden birisi elbette ki sağlıktır.Son yıllarda ülkemiz sağlık alanında elde ettiği başarılarla takdir toplamakta, ayrıca birçok ülkeye de örnek gösterilmektedir. İnşallah bu yıl içerisinde Perilikaya devlet hastanemiz, gelecek yıl da Şehir Hastanemiz hizmet vermeye başlayacaktır.
İlimizde; üniversite, kamu, aile hekimlerimiz ve 112 acil serviste çalışan 1 bin 335 kişilik dev bir sağlık ailemiz var. Bu duygularla, bundan 6 yıl önce görevi başında uğradığı elim bir saldırıda hayatını kaybederek Şehit olan Dr. Ersin Arslan ile vazifeleri sırasında hayatlarını kaybeden bütün sağlık çalışanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun Yaşamlarını hayat kurtarmaya vakfetmiş, gayeleri insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizi ve sağlık çalışanlarımızı, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle tebrik ediyor, bütün sağlık çalışanlarımızı sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum" dedi. 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Yerlikaya'dan Tıp Bayramı kutlaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı