GAZİANTEP HABERLERİ

Vali Yerlikaya Yapı Kontrol Uzmanlarını Uyardı

IHA
01.10.2015 - 14:58Son Güncelleme : 01.10.2015 - 14:59

YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞINDA GÖREVLİ YAPI KONTROL UZMANLARIYLA BİR ARAYA GELEN GAZİANTEP VALİSİ ALİ YERLİKAYA, İNŞAATLARIN İMALAT KALİTESİNİN YETERLİ DÜZEYDE OLMADIĞINI SÖYLEYEREK, NİZAMİ OLMAYAN HİÇBİR PROJEYE İNŞAAT FIRSATI VERİLMEMESİNİ İSTEDİ.

IHA

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında görevli Yapı Kontrol uzmanlarıyla bir araya gelen Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, inşaatların imalat kalitesinin yeterli düzeyde olmadığını söyleyerek, nizami olmayan hiçbir projeye inşaat fırsatı verilmemesini istedi.
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında görevli Yapı Kontrol uzmanlarıyla bir araya geldi. Toplantıya, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Hüseyin Yılmaz, Şube Müdürleri ve Yapı Kontrol uzmanları da katıldı. Toplantıda kontrolörlere hitaben konuşma yapan Vali Yerlikaya, inşaatların imalat kelitesinin yeterli düzeyde olmadığını söyleyerek, kotrol uzmanlarını uyardı. Vali Yerlikaya, kentte yürütülen kamu yatırımlarının en ideal şekilde hizmete sunulmasından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı uzmanlarının sorumlu olduğunu söyledi. Kurumun yetki, görev ve sorumluluklarının çok önemli olduğunu hatırlatan Yerlikaya, harcanan tek kuruşun israf edilmemesi için özellikle yapı denetiminden sorumlu bulunan personele büyük görevler düştüğünü kaydetti. Kentte yapımı devam eden kamu inşaatlarının büyük bölümünü yerinde incelediğini belirten Yerlikaya, Yaz döneminde Maarif Müfettişlerimiz eliyle okullarımızın eksiklerini tespit ettirdik. inşaatların imalat kalitesinin maalesef yeterli düzeyde olmadığını görüyorum. Bu konuyu müteahhitlerimizle yaptığımız toplantıda da dile getirdim. Devletin tek kuruşunun israf edilmesine gönlümüz razı olamaz. Arzumuz özel veya kamu tüm inşaatların mimari estetik ve ideal kaliteyle geleceğin ihtiyaçlarını da giderecek şekilde sağlam ve nitelikli hizmet verecek şekilde yapılmasıdır” dedi.
Özellikle okul inşaatlarının titizlikle incelenmesi gerektiğini söyleyen Yerlikaya, “Özellikle okul inşaatlarının zemin etüdü ve yer seçiminden, mimari proje ve ihtiyaca uygunluğuna kadar her safhası titizlikle irdelenmeli. Milli Eğitim Müdürlüğü, belediyelerimiz, meslek odaları ve ilgili çevreler ile yakın işbirliği yapılmalı. İnşaat ruhsatı verilebilir yazısı alınmadan ihaleye çıkılmamalıdır. İhale şartnamelerine aykırılık teşkil eden eksiklerin yükleniciler tarafından giderilmesi sağlanmalı, varsa eksiklikleri giderilmeden geçici kabul yapılmamalıdır. Tüm kontrolörlerimizin tam bir işbirliği ve gayretle görev yaparak, şehrimizde kaliteli hizmet binaları üretileceğine inanıyorum. Performanslarına göre denetim personelimiz yurt içi ve yurt dışı eğitimlere gönderilerek, başarıları ödüllendirilecektir. Bu konuda sorumlu bulunduğunuz tüm inşaatlarda gereken özen ve dikkati göstererek, nizami olmayan hiçbir projeye inşaat fırsatı vermeyeceğinize inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi
Yerlikaya, aksi hareket eden tüm ilgili yetkililer hakkında adli ve idari yaptırımların söz konusu olacağını kaydetti.
(SD-VSA-Y)
.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Vali Yerlikaya Yapı Kontrol Uzmanlarını Uyardı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Yerlikaya Yapı Kontrol Uzmanlarını Uyardı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı