GAZİANTEP HABERLERİ

Vali Yerlikaya’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 15:37Son Güncelleme :

GAZİANTEP VALİSİ ALİ YERLİKAYA, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

IHA

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Ali Yerlikaya mesajında, "Asırlarca hür ve bağımsız yaşamış Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 92’nci onur yılını kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Türk Milletinin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş savaşımız, millet ve bayrak sevgisini milli irade kavramına dönüştürerek, Türk toplumuna millet olma şuurunu kazandıran onurlu bir mücadeledir. Bugün 92’nci yılını coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimiz, savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir milletin, bağımsızlığı uğruna nasıl mücadele verebildiğinin en güzel göstergesidir. Atamızın en büyük eserim dediği ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini yüceltmek, bölgesinde lider bir ülke yaratmak bizlerin boyun borcudur. Ekonomik sorunlarını çözmüş, işsizliğin olmadığı, eğitim ve refah düzeyinin yüksek olduğu bir toplumda yaşama ideali her daim itici gücümüz olmalıdır. Bu hedefi gerçekleştirmek için hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Çok çalışmalı, çok üretmeli, tüm enerjimizi ülkemizin kalkınması ve refahı için kullanmalı, toplumun huzurunu bozan hiçbir harekete meydan vermemeliyiz. Daha kalkınmış bir Gaziantep ve daha kalkınmış bir Türkiye için el ele, gönül gönüle iş birliği ve dayanışma içinde Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşımamız gerekmektedir. Her yanı işgal edilmiş vatan topraklarında, adeta yoktan var edilen modern Türkiye Cumhuriyetini, aynı şevk ve heyecanla sonsuza kadar yaşatacağız. Son aylarda ülke olarak derin bir üzüntüye boğulduğumuz terör olaylarında şehadet şerbetini içen yiğit neferlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yıl dönümünde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmet, dileyen Yerlikaya, “Tüm şehitlerimizin ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Vali Yerlikaya’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Yerlikaya’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı