MUŞ HABERLERİ

Vali Yavuz Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

IHA
19.10.2015 - 16:03Son Güncelleme :

MUŞ VALİSİ SEDDAR YAVUZ, MUŞ'A ATANAN ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

IHA

Muş Valisi Seddar Yavuz, yeni atanan öğretmenler için düzenlenen uyum seminerine katılarak çeşitli tavsiyelerde bulundu.
Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, Muş merkeze atanan 505 öğretmen için düzenlediği uyum semineri devam ediyor. Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen seminere Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve yeni atanan öğretmenler katıldı. Uyum seminerinde yeni atanan öğretmenlere çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, “Uzun ve yorucu öğrencilik döneminin ardından yeni görevinize başladınız. Bir toplumun inşasında önemli bir yeri olan siz öğretmenlerin yeni görevinde başarılar dilerim. Eğitim; insanın kendini gerçekleştirebilmesi, geliştirebilmesi, başta kendine faydalı, iyi insan olabilmesi, daha sonra ailesine, içinde yaşadığı topluma bir katkı sunabilmesini sağlayan en önemli araçlardan bir tanesidir. Biz eğitimi insan davranışlarındaki olumlu değişiklikler olarak değerlendiriyor ve öyle görüyoruz. Aksi halde insan davranışlarında olumlu yönde değişiklikler olmuyorsa, yaptığımız eğitimin tekrar sorgulanması gerekir. Eğitim; insanlara aynı zamanda incelik, nezaket ve zarafet öğretir. Eğer bunları öğretmiyorsa o eğitimde de sorun vardır. Eğer kalplerimiz yumuşamıyorsa, merhamet ve şefkat duygularımız gelişmiyorsa yine eğitim sistemimizde bir sorun var demektir. Dolayısıyla eğitime sadece insanların bilgi yüklendiği ve bilgiyi de taşıdığı bir anlayışla bakacak olursak bugün dünya üzerinde yaşadığımız sorunla karşılaşırız” dedi.
Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan olaylara değinen Vali Yavuz, “Ülkemizde yaşanan gelgitler, insanlar arasında meydana getirilen kutuplaşmanın yanı sıra kan ve gözyaşının olmasına da sebep oluyor. Ülkemiz uzun yıllardan beri hep karıştırılmak istenmiş, tarihi yok sayılarak asimile edilmeye çalışılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son on yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrim hem demokratikleşme, insan hakları, hukukun üstünlüğü, diğer taraftan da refah seviyesi hiç tahmin edilemeyeceği kadar, hayal edilemeyeceği kadar yükselmiştir. Bugün artık liselerimizde akıllı tahtaları kullanan ve her yıl binlerce derslik yapabilen bir Türkiye’den bahsediyoruz. Geçmişte özellikle ulaşımdan sağlığa her alanda gerçekleştirilmesi mümkün görünmeyen gelişmeleri gerçekleştirdik” diye konuştu.
Öğretmenlere yönelik “Sizlerden ricam, okulların siyaset meydanlarına, siyaset mekânlarına döndürülmesine asla izin vermeyin” diye seslenen Vali Yavuz, “Çünkü benim çocuğumun zihnini bulandırmaya hiçbir öğretmenin hakkı yok. Çocuğumu ben istediğim gibi yetiştirme hakkına sahibim. 10 yaşındaki çocuğu şu veya bu düşünceye yönlendirmek öncelikle o çocuğa yapılabilecek en büyük kötülüktür. Onu iyi insan, iyi vatandaş olarak yetiştirmek, daha sonra belirli bir yaş olgunluğuna geldiğinde de kendine göre bir düşünce tarzı benimsemesi en doğalı ve en doğru olanıdır. Onun için başınız dik bir şekilde görevinizi yerine getirin. Karşılaşacağınız en küçük sorun da yanınız da olacağımızı bilmenizi isterim. Bu vesile ile yeni görevinizde tekrar başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmalardan sonra uyum semineri devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Vali Yavuz Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Yavuz Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı