MUŞ HABERLERİ

Vali Yavuz kurum müdürleriyle toplantı yaptı

DHA
24.04.2016 - 11:12Son Güncelleme : 24.04.2016 - 11:13
DHA

Eser AYDIN / MUŞ, (DHA)-Muş Valisi Seddar Yavuz, kamu kurum müdürleri ile düzenlediği toplantıda, devletin iyi yaşayan, suç işlemeyen vatandaşlara karşı şefkatli olması, suç işleyen ve toplumsal vazifesini yerine getirmeyen vatandaşlara karşı da kudretini göstermesi gerektiğini söyledi.Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Vali Seddar Yavuz, devletin insanlara hizmet etmek üzere kurulmuş bir yapı olduğunu vurguladı. Vali Yavuz, "Devlet insanlara hizmet etmek üzere kurulmuş bir organizasyondur. Bu anlamda devletin en önemli görevi vatandaşın ihtiyaçlarını, sorunlarını zamanında ve süratle gidermesidir. Son yıllarda devlet olarak ciddi bir gelişim ve değişim içinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Dünyanın hiçbir döneminde bilgi bu kadar çabuk üretilmemiş ve bu kadar çabuk yayılmamıştı. Aslında bu değişim ve dönüşüm bir çok yerleşmiş anlayışı ve zihniyeti de yerinden sarsıyor. Bu sarsılma zaman zaman bir karışıklığa da vesile oluyor. Hepinizin bildiği gibi emreden ve buyuran devletten vatandaşların sorunlarına eğilen, onlara bir ideoloji ve kalıp dayatmaktan çok insanları olduğu gibi kabul eden devlet anlayışına geçilmiştir. Devlet vatandaşını mutlu ettiği ölçüde kıymetli ve değerlidir. Dolayısı ile devlet organizasyonunda görev alan tüm görevlilerin hedefi; hizmet ettiği kesimleri memnun etmesi, onların sorunlarını en kısa sürede çözüyor olmasına bağlıdır" diye konuştu.

Devletin topluma karşı vazifesini yerine getiren iyi insanlarla suç işleyenlere ayrı muamele göstermesi gerektiğini vurgulayarak konuşmasını sürdüren Vali Yavuz şunları söyledi:“Vatandaşın sorunlarını çözdüğümüz ölçüde işimizi iyi yaptığımızı, vatanımızı ve milletimizi çok sevdiğimizi anlayıp idrak etmeliyiz. Bu ülkede yaşayan 78 milyon vatan evladı mutlu değilse, hizmetlerden yeterince faydalanamıyorsa, kamu kurum ve kuruluşlarına gittiğinde iyi karşılanmıyorsa o zaman biz toplumu mutsuz hale getiririz. Devlet nasıl olmalıdır? İyi yaşayan, suç işlemeyen, toplumsal vazifelerini yerine getiren insanlara karşı devlet şefkatli olmalıdır. Vatandaş demelidir ki, bu devlet benim hakkımı ve hukukumu korur, beni mağdur etmez. Suç işleyen, toplumsal vazifelerini yapmayan kişilere karşı da devlet kudretini göstermelidir. Uzun yıllar aynı yerde çalışanlarımız var. 20 yıl bir yerde çalışan arkadaşımız yönetici körlüğüne sahip olur. 20 yıl bir yerde çalışan arkadaşım çalıştığı yerdeki bazı eksikliği göremez. Ayrıca bizim görevimiz sadece imza atmak değil. Biz Dünyadaki trendleri, anlayışları takip edeceğiz. Çünkü biz dünyadaki son evrensel imparatorluğun sahibiyiz."

(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Vali Yavuz kurum müdürleriyle toplantı yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2016 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Yavuz kurum müdürleriyle toplantı yaptı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:20
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı