AĞRI HABERLERİ

Vali Yardımcısı Tengir'den yarıyıl mesajı

AA / Orhan Güngör
23.01.2015 - 16:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER AĞRI

AA / Orhan Güngör

AĞRI (AA) - Vali Yardımcısı Taner Tengir, yarıyıl talili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tengir, mesajında, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin birinci bölümünü tamamlayarak, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerle yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Özveriyle sürdürülen bir öğretim yılını daha yarıladıklarını kaydeden Tengir, öğrencilerin anne ve babaların heyecanla beklediği karnelerle birlikte iki haftalık bir tatil dönemine de girildiğini anımsatarak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Karnesinde kırık notu olan öğrencilerimize anlayışla yaklaşılmasının yanında, akranlarıyla kıyaslanması ve sürekli eleştirilmeleri endişe ve korkuya yol açabileceği gibi kendilerine olan güvenlerini de sarsacaktır. Kaldı ki karneler sadece öğrencilere değil, öğretmenler ve velilere de aittir. Öğrencilerimizin eksikliklerini başarısızlık olarak düşünmeden ve onları üzmeden bu tatilin ikinci döneme hazırlık olacağı inancındayım. Okullarımızdaki eğitim-öğretim faaliyetlerini, ürkütücü, engelleyici ve cezalandırıcı değil, öğrenmeyi teşvik edici ve pekiştirici yönde sürdürmeliyiz. Eğitim sistemimizin, milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, çalışkan, dürüst, inançlı ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Vali Yardımcısı Tengir'den yarıyıl mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Yardımcısı Tengir'den yarıyıl mesajı haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:08
 • Guneş
  06:52
 • Öğle
  12:05
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı