ANTALYA HABERLERİ

Vali Türker’den Zeytinpark Projesi’ne Destek

IHA
14.09.2015 - 12:32Son Güncelleme :

ANTALYA ALİSİ MUAMMER TÜRKER, VAKIF ZEYTİNLİĞİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Antalya Valisi Muammer Türker, Vakıf Zeytinliği’nde incelemelerde bulundu.
Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) 20 yıllığına Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı Vakıf Zeytinliği’nde incelemelerde bulundu. Ziyarette, ATSO Başkanı ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Çetin, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Edip Kemal Bahadır ve Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay yer aldı. ATB ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni kente kazandırmak için 25 kurum kuruluşun katılımıyla Zeytinpark A.Ş’yi kurduklarını belirterek, korumaya alınan 2 bin 630 dekarlık alanda proje çalışmasının yürütüldüğünü söyledi. Zeytinpark ana projesinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın SİT alanlarıyla ilgili çalışmasının tamamlanmasını beklediğini bildiren Çandır, alanın kente kazandırılmasıyla ilgili kısa vadede hayata geçirmeyi planladıkları projeye hakkında bilgi verdi. Çandır, Vali Türker’e doğa yürüyüşlerine açılacak Zeytinpark’ta yapılacak aktiviteleri anlatırken, öncelikle çocukları doğayla, yeşiller, zeytinle, toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Vali Muammer Türker, Vakıf Zeytinliği’nin Antalya’nın en merkezi yerlerinden biri olduğunu ancak alandan yeterince yararlanılamadığını belirterek, Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde kurum ve kuruluşların bölgeyi kente kazandırma arzusunda olduğunu kaydetti. 2 bin 630 dekarlık alanın sadece zeytin yetiştirilen bir yer değil aynı zamanda Antalya’nın sosyal, kültürel, sportif hayatına katkı sunacak bir potansiyeli olduğuna dikkat çeken Türker, "Hazırlanan projelerle burada bir yaşam alanı oluşturmak hedefleniyor. Hedef kitle öncelikle çocuklar ve gençler" dedi. Çocuk ve gençlere yönelik kültürel, sportif faaliyetlerin yanı sıra eğitim çalışmalarının da yürütüleceği Zeytinpark Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesini dileyen Türker, başta Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumların projeye her türlü katkıyı vereceğini söyledi. Türker, "Zeytinpark’ın yaşam alanı haline dönüştürme arzusu öne çıkıyor. Zeytinpark’ın hem Antalyalılar için hem çocuklarımız için hem de misafirlerimiz için cazibe merkezi olacağını söyleyebiliriz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Vali Türker’den Zeytinpark Projesi’ne Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Türker’den Zeytinpark Projesi’ne Destek haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı