ESKİŞEHİR HABERLERİ

Vali Tuna Üniversite Öğrenci Kulüp Temsilcileri İle Buluştu

IHA
28.02.2015 - 14:35Son Güncelleme :

VALİ GÜNGÖR AZİM TUNA, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ÖĞRENCİ KULÜP TEMSİLCİLERİYLE DÜZENLENEN KAHVALTILI TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Vali Güngör Azim Tuna, Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Öğrenci Kulüp temsilcileriyle düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.
Temsilcilerle tanışan Vali Tuna, öğrencilerin istek ve temennilerini tek tek not aldı. Öğrencilerin isteklerine elinden geldiği kadar yardım edeceğini açıklayan Vali Tuna, kahvaltı esnasında yaptığı konuşmada, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği süreci içerisinde, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlere yönelik ulusal ve uluslararası birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti. Atık Eskişehir’in marka şehir olduğunu söyleyen Vali Tuna, “Kültür Başkentliği sürecinde Anadolu Üniversitesi’nin Eskişehir’in tanıtımına yönelik çok büyük katkıları olmuştur” şeklinde konuştu.
Öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, sözlerine şöyle devam etti:
“Ben de bir zamanlar sizlerin bulunduğu sıralardan geçtim. Geçmişe doğru şöyle bir baktığımızda sizlerin şuan sahip olduğunuz imkanlar o zaman pek fazla yoktu. Bizim jenerasyon her iki dönemi de yaşadığı için tabi ki sağlıklı bir karşılaştırma yapabiliyoruz. Devletimizin bize sağladığı imkanlarla alacağımız daha çok yol var. Bugün gelinen noktada, sizlerin ilgi alanlarınızda kendinizi geliştirmeniz ve daha donanımlı yetişmeniz bizleri gerçekten mutlu ediyor, ümit ve heyecan veriyor. Ülkemizin ihtiyacı bu!”
Bu sene Çanakkale Zaferlerinin 100. yılını yaşadıklarını anlatan Vali Tuna, milli duygularımızın özümsenmesi için tarihimizin iyi bilinmesini istedi. Sosyal sorumluluk projelerinin önemine dikkat çeken Vali Tuna, “Bu ülkenin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine yakinen olup biten her şeyle ilgilenmemiz gerekir. İnsanımızı iyi tanımamız gerekir. Dünyada bugün bile yapılan ve yaşanan çok büyük haksızlıklar var. Türkiye’nin yapılan bu haksızlıklara karşı yapmış olduğu yardımlar var. Biz Türk toplumu olarak bu ülkede birbirimize karşı sevgi, saygı, yardımlaşma içerisindeyiz. Aslında kendi kültürel değerlerimizi bir bütün olarak değerlendirilmemiz lazım. Yakınlarımızı, mahallemizi iyi tanımalıyız. Bazen aynı apartmanda oturanlar bile birbirini tanımıyor. Yapacağımız gönüllük projeleriyle yaşlılarımıza, çocuklarımıza, kadınlarımıza ve değişik dezavantajlı gruplara yönelik farkındalık oluşturacak çalışmalara girmek, özellikle sizlerin bu konulara duyarlı olmanız bizim için çok önemli! Sizleri bu yüzden kutluyorum. Bu kulüpleri kurarak binlerce üyelerinizle böyle güzel faaliyetler içinde olmanızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Valilik olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek olacaklarını söyleyen Vali Tuna, kurumlar arası işbirliğinin önemine dikkat çekti. Fırsat buldukça böyle toplantıların yapılacağını aktaran Vali Tuna, birlik ve beraberlik içerisinde olduklarında her işin üstesinden geleceklerini ifade etti. Türk Dünyası ülkeleri arasında Eskişehir’in artık çok iyi tanındığını anlatan Vali Tuna, 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir’de 400’e yakın sanatsal ve kültürel birçok etkinliğe başarıyla imza atıldığını kaydetti. Geleceğe yönelik yapılan kalıcı eserlerden de bahseden Vali Tuna, “Sizlerin yaptığı işlerde benim için çok önemli. Gerek mekan sağlanmasında, gerek imkan sağlanmasını konusunda ben, yardımcı olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.
Öğrenci kulüplerinden birbirlerine yardımcı olmalarını isteyen Vali Tuna, “Birbirinizin hakkına ve hukukuna karşı saygılı olun. Her şeye tek taraflı bakmayın. Ülke olarak birbirimizi sevmeliyiz. Toplumsal olaylara karşı duyarlı olalım. Yaşlanan bir nüfusumuz var. Yaşlılarımıza karşı saygılı olalım. Huzur Evleri’nde kalan yaşlılarımızı ziyaret edelim. Yetiştirme Yurtlarında kalan çocuklarımızla vakit geçirelim. Bunlar da sosyal sorumluluk gerektiren projelerdir. Vakit buldukça bizlerde bunları yapmaya çalışıyoruz ama üniversite gençliğinin bu işin içinde olması önemli” diyerek sözlerini noktaladı.
Kahvaltıya Vali Tuna’nın yanı sıra Vali Yardımcısı İsmail Küreci, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Ömer Kaçmaz ve ilgililer katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Vali Tuna Üniversite Öğrenci Kulüp Temsilcileri İle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tuna Üniversite Öğrenci Kulüp Temsilcileri İle Buluştu haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı