ESKİŞEHİR HABERLERİ

Vali Tuna’nın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

IHA
27.09.2015 - 11:39Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

IHA

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, yarın başlayacak olan 2015-2016 eğitim öğretim yılı nedeniyle mesaj yayımladı.
Vali Tuna, mesajında, eğitimin kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreç olduğunu belirtti. Vali Tuna, ayrıca "Bugün ülkemizin her yanında olduğu gibi ilimizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın güzelliğini ve tatlı telaşını paylaşıyorlar" ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücünün okullarda yetiştirildiğini ifade eden Vali Tuna, şunları kaydetti:
"Ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü; ilim, irfan yuvası olan okullarımızda yetiştirilmektedir. Değerli eğitimcilerimizin, üstün görev anlayışı ve sorumluluk şuuruyla, bu kutsal görevlerini her zaman olduğu gibi bu yıl da severek yerine getireceklerine içtenlikle inanıyorum. Eğitimde alınan mesafe, gelişme ve ilerleme; uluslararası rekabetin en önemli göstergesidir. Yüksek insani değerler üzerine inşa edilmiş değerlerimizin yarınlara aktarılmasında eğitim, en temel sorumluluklarımız arasındadır. Eğitimle sadece mesleki ya da akademik anlamda başarılı bireyler değil, aynı zamanda değerleriyle kuşanmış bir ruh güzelliğine sahip nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Birbirine huzur ve güven veren, yüreğinde tüm insanlığa karşı bir hoşgörü ve merhamet besleyen nesiller yetiştirmek, aynı zamanda dünya barışına da en büyük katkı olacaktır. Bu hususta, değerler eğitimi ile ilgili bizlere içerik ve yöntem sunan gönül mimarlarına sahip bir milletiz."
Öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutlayan Vali Tuna, mesajını, "Dünyaya sevgi ile bakan, gönül bahçesi sevgi kokan, sağduyusu ile ön yargıları yıkan gönül mimarlarımızın gözleriyle dünyaya bakan nesiller, aydınlık yarınların güvencesidir.Türk dünyasının kalbi olan güzel şehrimizde; 72 millete bir gözle bakan Yunus Emre’nin gözleriyle; iyiliği emretmek kötülükten sakındırmak için mizahi yolla hikmetli dersler veren Nasreddin Hoca’nın gözleriyle; Türk kültürünün temelini oluşturan yüksek ahlâkının, manevi mirasının Anadolu’da kök salması için ömrünü adamış Seyyid Battal Gazi’nin gözleriyle; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen Şeyh Edebali’nin gözleriyle, gönüller Fatih’i Sultan Mehmed’e kadılık yapmış Hızır Bey’in, huzurun mimarlarından Aziz Mahmud Hüdâyî ve Şucâ’eddîn Velî’nin gözleriyle dünyaya bakan ve bu gönül mirasına sahip çıkan evlatlarımız geçmişten güç alarak geleceği inşa etmeye devam edecektir. Azim ve kararlılıkla bu yöndeki çalışmalarımızı yüksek hassasiyet göstererek sürdürmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, geleceğimizin teminatı tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nı içtenlikle kutluyor, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum" ifadeleri ile sonlandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Vali Tuna’nın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tuna’nın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı