ESKİŞEHİR HABERLERİ

Vali Tuna’nın Kızılay Haftası Mesajı

IHA
28.10.2015 - 14:09Son Güncelleme :
Vali Tuna’nın Kızılay Haftası Mesajı
IHA

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Kızılay Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
Vali Tuna, mesajında, Kızılay Haftası’nın, yardımlaşma, dayanışma ve bu bilincin sürekliliğini artırmayı amaçladığını belirtti. Vali Tuna, “Türk Kızılayı da sahip olduğu misyon çerçevesinde kuruluşundan bu yana takdirle karşılanan hizmetlerini devam ettirmekle, insani değerlerin güçlenmesine, toplumlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına önemli katkıda bulunmakta ve imdat diyen herkesin yardımına koşmaktadır. Ülkemizde yardımlaşma duygumuzun harekete geçmesinde ve yapılan yardımların sistemli bir şekilde organize edilerek gıda, giyim, barınma, ilaç, kan ve diğer ihtiyaçların vatandaşlarımız ile aynı zamanda dünyanın birçok köşesinde muhtaç insanlara ulaştırılmasında savaşta ve barışta gönüllü olarak dil, din, ırk ayrımı yapmadan güzel çalışmaları ile dünya ülkelerine de örnek olan gurur kaynağımız ‘Türk Kızılayı’ her türlü övgüyü hak etmektedir” ifadelerini kullandı.
Hasırca Gençlik Kampı Projesinin tamamlanma aşamasına geldiğine değinen Vali Tuna, “Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı’nın Kalıcı Eserler Kapsamında Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi ile sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldığı Hasırca Gençlik Kampı’nın daha iyi hizmet vermesi amacıyla başlattığı Türk Dünyası Kampı çalışmaları Türk Dünyası Vakfı tarafından tamamlanma aşamasına getirilmiştir. 100 dönüm alan üzerinde yaklaşık 9000 m2 kapalı alan proje kapsamında 340 kişilik konaklama, yemekhane, eğitim salonu, amfi tiyatro, yarı olimpik yüzme havuzu ve spor alanları yer almaktadır. Bu projeyle ilimizde hem eğitim faaliyetleri hem de yerel, ulusal ve uluslararası gençlik kampları için önemli bir alt yapı oluşturularak Türk Dünyası gençleri bir araya getirilecek ve birbirlerini daha yakından tanıma imkânı bulacaktır” ifadelerine yer verdi.
Türk Kızılayı’nın her geçen gün güçlendiğini aktaran Vali Tuna, mesajını şu ifadelerle sonlandırdı:
“Türk milletinin medar-ı iftiharı haline gelen Türk Kızılayı milletinden aldığı maddi ve manevi desteklerle her geçen gün daha çok güçlenmektedir. Bu konuda Eskişehirli vatandaşlarımızın gönüllü yaptığı kan bağışı ve diğer yardımlar takdire şayandır. Bu vesileyle, ülkemizdekive dünya ülkelerindeki insanlar için yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı tüm Türk Kızılayı’ çalışanlarının ve yardım sever Eskişehirlilerin Kızılay Haftası’nıkutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Vali Tuna’nın Kızılay Haftası Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tuna’nın Kızılay Haftası Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı