ESKİŞEHİR HABERLERİ

Vali Tuna’nın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı

IHA
03.10.2015 - 12:54Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

IHA

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Tuna, mesajında, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle hayvanların yaşam hakkında sahip olduğunun hatırlanması gerektiğine vurgu yaptı. Vali Tuna, "Bilindiği üzere canlılar dünyası; insan, bitki ve hayvanlardan oluşmakta olup, ekolojik dengenin korunmasında tüm canlıların önemli bir yeri vardır. Zaman zaman bilinçsizce yapılan müdahaleler ile bazı hayvanların soylarının tükendiği ve bazılarının ise tükenmek üzere olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle her 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün; hayvanların da yaşam hakkına sahip olduklarının hatırlanmasına ve bu konudaki sorunların çözülmesine yönelik çalışmalara katkıda bulunmasını diliyorum. Doğayı paylaştığımız hayvanların yaşam haklarının sürdürülebilirliği ve kötü davranışlardan uzak tutulması hususunda hayvan sahipleri, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu kurumlarımızın ortak sorumlulukları bulunmaktadır. Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği çerçevesinde bu hususta önemli gelişmeler sağlanmıştır" ifadelerine yer verdi.
Hayvan sevgisinin önemine değinen Vali Tuna, "Ayrıca unutulmamalıdır ki hayvan sevgisi; insandaki merhamet, yardımlaşma ve iyilikseverlik gibi duyguları geliştiren özel duygulardandır. Bu vesileyle hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceklerine inanıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum" diye belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Vali Tuna’nın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tuna’nın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:51
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı