ESKİŞEHİR HABERLERİ

Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğini Ziyaret Etti

IHA
20.10.2015 - 14:39Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR VALİSİ GÜNGÖR AZİM TUNA, HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği’ni ziyaret etti.
Derneğin çalışmaları hakkında Başkan Kamer Ali Durur’dan bilgi alan Vali Tuna, Hacı Bektaş Velî’nin felsefi düşüncelerinin temelinde, insanın varoluşu ve insan sevgisi olduğunu bildirdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin din, dil, ırk ve mezhep ayrılığı gözetmediğini ifade eden Vali Tuna, “Devletimizin hoşgörüsü altından insanlarımız barış ve huzur içinde yaşıyor. Ülkemizdeki bu birliği, beraberliği ve kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizler, kökü aynı olan bir ağacın dalları gibiyiz. Devletimize ve milletimize sahip çıkan insanlar olarak ayrım yapamadan herkese eşit mesafede olmalıyız. Hepimiz Allah kuluyuz. Allah’ın gözünde hepimiz sıradan insanlarız” dedi.
Hacı Bektaş Velî’nin; “İncinsen de, incitme” “Her ne ararsan kendinde ara” sözlerini hatırlatan Vali Tuna, var olan birlik ve dayanışmanın bozulamayacağını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adil bir düzen üzerine kurlu olduğunu sözlerine ekledi.
Muharrem Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Tuna, bu ayda ihsan ve keremin bollaştığı söyledi.
İnsanlar arasında sevgi, barış, hoşgörü ve dostluk ortamının gelişmesini sağlamak için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını aktaran Başkan Durur ise, yönetim kurulu adına Vali Tuna’nın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Toplumsal huzurun bozulmamasını dileyen Başkan Durur, derneğin bin 176 üyesi olduğu bilgisini aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğini Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tuna, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğini Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:55
  • Guneş
   07:38
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı