ESKİŞEHİR HABERLERİ

Vali Tuna’dan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ne Ziyaret

IHA
29 Temmuz 2015 - 17:13Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 17:14

VALİ TUNA, SİVRİHİSAR ULUSLARARASI SPORTİF HAVACILIK MERKEZİ'Nİ ZİYARET ETTİ

IHA

Vali Güngör Azim Tuna, Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ni ziyaret etti.
Sivrihisar İlçesi’ne 13 kilometre uzaklıkta olan merkeze gelişi esnasında Vali Tuna’yı; Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Hava Meydan Komutanı Hv. Alb. İsmet Ünlen, Jandarma Komutanı Üstğ. Selim Buğra Aktaş, Sivrihisar Sivil Havacılık Kulüp Başkanı Ahmet Mümtaz Vural ve Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneği kurucu üyelerinden akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk karşıladı.
Daha sonra Sivrihisar ilçesinin Yeşilköy mevkiine yer alan merkezin çalışmaları hakkında akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, Vali Tuna’ya bilgi verdi. Dünyada ilk kez imece usulü ile havacılık parkı inşa ettiklerini söyleyen Öztürk, Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesislerine, 2014 Mart ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından gerekli izinlerinin verildiğini belirtti. Merkezin deniz seviyesinden yüksekliğinin 2 bin 700 feet olduğunu aktaran Öztürk, hava parkının 800 metre uzunluğunda, 32 metre genişliğinde piste sahip olduğunu bildirdi. Merkezin uluslararası düzeyde sportif amatör havacılık etkinliklerine ev sahipliği yapacağını kaydeden Öztürk, üç etapta inşa edilecek projenin tamamlandığında, yılda 20 bine yakın kursiyeri ağırlayacağını anlattı.
Türkiye’nin değişik illerinden gelen üniversite öğrencilerine temel eğitim kursları verdiklerini belirten Öztürk, çevre köylerde uçma hevesi olan bin 923 vatandaşı uçak ve helikopterle uçurduklarını sözlerine ekledi.
Sivrihisar Sivil Havacılık Kulüp Başkanı Ahmet Mümtaz Vural da, merkezin açılışını Sivrihisar’ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü olan 20 Eylül’de yapmak istediklerini söyledi.
Verdiği bilgiler için Vural’a ve Öztürk’e teşekkür eden Vali Tuna, “Eskişehir, Havacılık ve Raylı Sistemlerin merkezi haline gelmiştir” dedi.
Eskişehir sanayisinin son zamanlarda büyük gelişmeler kaydettiğini anlatan Vali Tuna, Sivrihisar ilçesinde bulunan merkezin bölgeye canlılık getireceğini ifade etti. Eskişehir’deki turizm potansiyelinin artarak devam ettiğini aktaran Vali Tuna, “Eskişehir, son zamanlarda hem sanayi alanında hem de turizm alanında büyük gelişmeler kaydetmiştir. Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi bölgeye turizm anlamında büyük canlılık getirecektir” diye konuştu.
Yapılan bilgilendirme toplantısının ardından Vali Tuna, merkezde bulunan Apron Park, Bakım Hangarları ve Teknik Alanları gezerek yetkililerden bilgi aldı. İnceleme esnasında Vali Tuna, Temel Eğitim Kursu gören öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Vali Tuna’dan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tuna’dan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı