İZMİR HABERLERİ

Vali Toprak’tan Seçim Öncesi Toplantı

IHA
11.10.2015 - 10:44Son Güncelleme :

İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK BAŞKANLIĞINDA İLÇE KAYMAKAMLARI VE GÜVENLİK BİRİMLERİNİN KATILIMIYLA SEÇİM GÜVENLİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

İzmir Valisi Mustafa Toprak başkanlığında ilçe kaymakamları ve güvenlik birimlerinin katılımıyla seçim güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Toprak’ın yanı sıra ilçe kaymakamları, MİT Bölge Başkanı, İzmir İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Alb. Hasan Koçyiğit, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Dnz. Kur. Kd. Alb. Murat Yılmazarslan katıldı.
“HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI”
Toplantıda konuşan Vali Toprak, “Bugünkü toplantının 1 Kasım seçimlerinin güven ortamı içinde vatandaşların siyasi düşüncelerini karşılayacak, hür iradelerini sandığa hiçbir engel olmadan yansıyacak şekilde ortamın hazırlanmasıdır. Bizim görevimiz Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve seçim kurullarının kararlarının uygulanmasına katkı vermek ve seçimin güvenlik içerisinde geçmesini sağlamaktır. Şuanda alınmış olan tedbirlerle birlikte İzmir’de güven içerisinde bir seçim için her türlü tedbirin alındığını ifade etmek istiyorum. Bu manada ilçeler boyutunda da sizlerle bu toplantıda bir değerlendirme yapacağız ve ilçenizde alınması gereken ilave tedbirler varsa onları da görüşeceğiz ve sizlerin de bu toplantıdan hemen sonra ilçenizdeki gerek güvenlik birimleri gerekse siyasi parti ilçe temsilcileriyle toplantıları yapıp seçimin güvenlik içinde geçirilmesini istiyoruz” dedi.
SİYASİ PARTİLERLE GÖRÜŞME KONUSU
İşbirliği ve güvenlik açıklamalarına devam eden Vali Toprak, “Seçim vesilesiyle propaganda döneminde oluşabilecek aksaklıklardan anlayış birliği, görüş birliği, karşılıklı hoşgörü içerisinde çıkılması ve seçimin sonuçlandırılması gerektiğini bu manada özellikle siyasi partilerimizle bunların görüşülmesinin faydalı olacağını belirtmek istiyorum. Bu manada üzerimize düşen başka yükümlülükler varsa, seçimin güvenliğiyle ilgili talepleriniz varsa bunları da her an için karşılamaya güvenlik birimlerimizle birlikte hazır olduğumuzu ve bu konuda seçimin ahengini, huzurunu bozan hiçbir yanlış davranışa izin verilmeyeceğini, her şeyin YSK kararları kanunlarda ve seçim kanununda açık ve net açıklandığını bu manada seçimin karşılıklı hoşgörü, anlayış birliği içinde kırıp dökmeden ve seçim çalışmalarında insanların birbirini rahatsız etmeyecek ölçüler içerisinde her türlü seçim çalışmasını, hiçbir engelle karşılaşmaksızın yapma konusunda sağlıklı bir ortam oluşması gerektiği belirtiyorum. Hem seçim öncesindeki, seçim propagandası için alana çıkan siyasilerin güvenliği hem de seçim günü sandıkların güvenliği ile seçim sonrasındaki sayımın ve işlemlerin seçim kurullarının yönetiminde rahat bir şekilde yapılması açısından gerekli lojistik desteğin şimdiden planlanmasını, elektrik, ulaşım ve benzeri her türlü alt yapının hazır hale getirilmesini ve bu konuda alınan tedbirlerin bir kez daha gözden geçirilmesini istiyorum“ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Vali Toprak’tan Seçim Öncesi Toplantı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Toprak’tan Seçim Öncesi Toplantı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı