HATAY HABERLERİ

Vali Topaca: Turizm Hatay'ın olmazsa olmazı

DHA
15.04.2016 - 16:17Son Güncelleme : 15.04.2016 - 16:18
DHA


Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu ve dernek üyeleri, Turizm Haftası dolayısıyla Vali Ercan Topaca'yı makamında ziyaret etti. Vali Yardımcısı Volkan Köksal ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör'ün de yer aldığı ziyarette Topaca, turizmin Hatay'ın olmazsa olmazlarından biri olduğunu söyledi.
Hatay'ın tarihi dokusu, doğal güzellikleri, hoşgörüsü, inanç çeşitliliği gibi değerleri turizmi olumlu etkileyen unsurlardan olduğunu ifade eden Topaca, "Bu hususları birer turizm değeri haline dönüştürebiliyor olmak önemli bir noktadır. Temennimiz her şeyden önce Suriye'deki sorununun çözülmesi ile birlikte turizmin önündeki engellerin ortadan kalkması ve ilimizin bu potansiyellerinin daha iyi açığa çıkmasıdır" dedi.
"KRİZ FIRSATLARINI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ"
Komşu ülkelerde yaşanan gelişmelerin turizmi etkilediğini belirten Vali Ercan Topaca, şunları söyledi:
"Uluslararası barışın bozulması turizmi dünyanın her tarafında etkiliyor. Dolayısı ile turizm için dünya barışının sağlanması, insanların her yönüyle hoşgörü içinde olması çok önemlidir. Bunun da farkındayız ama maalesef dünyadaki dengeler, çıkar çatışmaları bitmiyor. Biz her şeye rağmen kendi potansiyelimizi harekete geçirme, kendi değerlerimizi insanlığın hizmetine sunma ve turizmden ulusal refahımızı arttıracak kazancı sağlama konusunda çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Hatay olarak her zaman mevcut durumunu iyileştirebilen, geliştirebilen bir yapıda olmamız lazım. Kriz fırsatlarını iyi değerlendirmek gerekiyor. Bu yavaşlama döneminde ilimizdeki tüm değerleri yeniden gözden geçirmek, varsa eksikleri gidermek, altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlamak ve ilimizin turizm değerlerinin restorasyonunu sağlamak gelecek dönemlerde turizmden alacağımız payı arttıracak çalışmalardır."
"HATAY, HUZURLU BİR KENTTİR"
Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu ise son yıllardan Hatay turizminin çok büyük yaralar aldığını ifade ederek, "Bu yaraları hep birlikte azim göstererek, tanıtım çalışmalarımızı arttırarak sarmamız gerekiyor. Bununla ilgili Sayın Valimiz başkanlığınızda bir il konseyi kuruldu. Bu konseyin turizm konusunda güzel çalışmalara vesile olacağını düşünüyorum. Bunun yanında ülkemiz ve dünya kamuoyunda Hatay risk algısı yüksek bir il. Sayın Valimizin de belirttiği gibi Hatay güvenli ve huzurlu bir kenttir. Bunu ülkemize ve tüm dünyaya yansıtmamız gerekiyor" diye konuştu.
Ramazan ÇELİK/HATAY, (DHA)
RÇ(ÖK)(15.04.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Vali Topaca: Turizm Hatay'ın olmazsa olmazı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Topaca: Turizm Hatay'ın olmazsa olmazı haberi güncellenecektir.

  HATAY NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı