KİLİS HABERLERİ

Vali Tapsız, Suriyeli Öğrencileri Kabul Etti

IHA
16.07.2015 - 09:43Son Güncelleme :

KİLİS VALİSİ SÜLEYMAN TAPSIZ, ÖNCÜPINAR KONTEYNER KENTİNDE TÜRKÇE ÖĞRETİM MERKEZİNDE DİL KURSUNU BAŞARI İLE TAMAMLAYAN 23 SURİYELİ ÖĞRENCİYİ KABUL ETTİ

IHA

Vali Süleyman Tapsız, Öncüpınar Konteyner Kentinde Türkçe Öğretim Merkezindeki (TÖMER) Türkçe Dil Kursunu başarı ile tamamlayan 23 Suriyeli öğrenciyi kabul etti.
Vali Tapsız, kursu başarı ile tamamlayarak Türkçeyi son derece güzel bir şekilde öğrenen Suriyeli gençlerle Türkçe sohbet etti.
Gençlerin öğrenmiş oldukları Türkçe dilini daha iyi bir şekilde nasıl geliştirebilecekleri konusunda görüşlerini belirten Vali Tapsız, Türkiye ve Suriye arasında geçmişten beri süregelen kültürel ortak değerlerin öneminin altını çizerek, gençlerin öğrenmiş oldukları Türkçe dili ile Türkiye’deki eğitimlerine çok önemli katkı sağlayacağını ifade etti.
Vali Tapsız, daha sonra Türkçe Dil Kursunu başarı ile tamamlayan öğrencileri tebrik ederek, hediyelerini verdi.
Ziyarete öğrencilerle birlikte Vali Yardımcısı Ulaş Akhan, Öncüpınar Konteyner Kentte Milli Eğitim Birim Sorumlusu M.Ali Erucan, Öncüpınar Hürriyet Lisesi Eğitim Koordinatörü Yaser Erdem ve Türkçe Öğretmeni Şenel Merenazoğlu katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Vali Tapsız, Suriyeli Öğrencileri Kabul Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Tapsız, Suriyeli Öğrencileri Kabul Etti haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ

KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı