KİLİS HABERLERİ

Vali Süleyman Tapsız’ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

IHA
28.09.2015 - 10:54 Son Güncelleme :

KİLİS VALİSİ SÜLEYMAN TAPSIZ, İLKÖĞRETİM HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

Kilis Valisi Süleyman Tapsız, İlköğretim Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali Süleyman Tapsız, bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep beraber yaşadıklarını belirtti.
Vali Tapsız, “Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şartın eğitim olduğu bilincindeyiz.Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz. İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Değerli anne-babalar, ‘Eğitim Ailede Başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı ve onların takipçisi olmalıyız” dedi.
Eğitimdeki başarıları ile Türkiye’de “Eğitimde Marka Şehir” olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifada eden Vali Tapsız, “2015 - 2016 Eğitim ve Öğretim döneminde de önemli başarılar kazanmak amacını taşıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için Valiliğimiz olarak devletimizin bütün imkanlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunma çabası içerisinde olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Vali Süleyman Tapsız’ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Süleyman Tapsız’ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı