KÜTAHYA HABERLERİ

Vali Şerif Yılmaz: Vatandaşlarımız Artık Onuruna Yakışır Bir Şekilde Sağlık Hizmeti Alıyor

IHA
21 Ekim 2015 - 13:30Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 13:31

VALİ YILMAZ, SAĞLIK YATIRIMLARINI DEĞERLENDİRDİ

IHA

Kütahya Vali Şerif Yılmaz, halkın artık onuruna yakışır bir şekilde sağlık hizmeti aldığını kaydetti.
Emet Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi, Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ile İshak Gazel, Emet Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz ve Kütahya İl Sağlık Müdürü Erkan Gaygısız’ın katılımı ile hizmete sunuldu.
Terende Kütahya’da yapılması planlanan ve yapımı devam eden hastanelerin durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Vali Şerif Yılmaz, sağlık hizmetlerinde gelinen noktayı değerlendirdi.
Nitelikli hizmetle insan onuruna yakışır şekilde çalışıldığını belirten Vali Yılmaz, "5 yıldızlı otel konforunda 60 yatak kapasiteli Emet Devlet Hastanesi’nin yeni binasındaki inşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnsanımıza inşallah şifa kaynağı olur. Allah muhtaç etmesin, muhtaç ettiğinde de eksikliğini göstermesin. İlimizin her köşesine varıncaya kadar devletin tüm imkanlarını kullanmak suretiyle hizmetleri götürmenin azim ve gayreti içindeyiz. 2,5 yıllık süre içerisinde Emet’e iki-üç kez temel atmaya geldik. Bugün hizmete açacağımız Emet Toplum Sağlığı Merkezi’nin temelini atmamıştık ancak açılışı bize nasip oldu. Bizim sağlık politikasıyla ilgili yaptığımız çalışma nitelikli sağlık hizmeti sunumudur. Bu da nitelikli hizmet binalarının, hizmet sunum alanlarının oluşturulmasıyla oluyor. Düne kadar hastanelerde hepimiz yaşadık. 15-20 kişi bir koğuşta yatıyorduk. Artık yaptığımız ve yapacağımız hastaneler 2-3 yataklı. Herkes özel oda standardında hizmet almaya başladı. Tabi bunun maliyeti var. Emet Devlet Hastanemizin mevcut binası 1975 yılında yapılmış, toplam 3 bin 491 m2 kapalı alana sahip binada hizmet vermekte. Şuan yaptığımız Emet Devlet Hastanesi’nin yeni binasının oturum alanı 3 bin 346 m2 olup toplam 11 bin 786 m2 kapalı alanı olacak. Yani bizim şuan ki hastanemizin 4 katı büyüklüğünde. Emet’te nüfus mu arttı, 4 katına mı çıktı? Hayır. Emet’te, Türkiye’de tek bir şey oldu, tek bir şey değişti. Düne kadar hastane koğuşlarında insan hak ve onuruna yakışmayacak şekilde insanlarımızı yan yana yatırdık. Ama insanlarımız bugün çok şükür devletin vergileriyle yapılan bu binalarda, özel oda standartlarında hizmet almaya başladı. Sadece Emet’te değil, Kütahya’da 600 yataklı devlet hastanemizle ilgili teklifler alındı. Alınan tekliflerden 6 tanesi değerlendirmeye esas alındı. Bunlardan bir tanesinin ihalesi inşallah yakın sürede yapılıp hem hastanemizin yapılması hem de işletilmesi o firma tarafından gerçekleştirilecek. İnşallah kısa sürede tamamlanıp, halkımızın hizmetine sunulmasını canı gönülden diliyorum. Gediz’de, Simav’da inşaatlarımız hızla devam ediyor. Çok şükür kaynak problemimiz yok. Müteahhitlerimiz bitirdiği anda çalıştıkları sürece biz kaynakları peşin olarak ödüyoruz. Bazı müteahhitlerimiz kaynaklar da hazır olduğu için süresinden önce bitireceklerini ifade ettiler" ifadelerini kullandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Vali Şerif Yılmaz: Vatandaşlarımız Artık Onuruna Yakışır Bir Şekilde Sağlık Hizmeti Alıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Şerif Yılmaz: Vatandaşlarımız Artık Onuruna Yakışır Bir Şekilde Sağlık Hizmeti Alıyor haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı