KÜTAHYA HABERLERİ

Vali Şerif Yılmaz: Müteşebbisler, Avrupa Birliği Fonlarını Mutlaka Değerlendirmeli

IHA
10 Ekim 2015 - 13:42Son Güncelleme : 10 Ekim 2015 - 13:43

KÜTAHYA VALİSİ ŞERİF YILMAZ

IHA

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, müteşebbislerin, Avrupa Biriliği (AB) fonlarını mutlaka değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.
Vali Yılmaz, Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü tarafından 14’üncü Çağrı Sözleşme imza törenine katıldı.
Devletin her zaman vatandaşının yanında olduğunu vurgulayan Valimiz AB fonlarından gelen paranın kullanılması yönünde hep birlikte gayret edilmesi gerektiğini ifade etti. Yılmaz, "Gerek kendi mali kaynaklarımız, gerek merkezi hükümet bütçesi, gerek Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla beraber tarımın her alanında vatandaşımızın yanında olduğumuzu bilmeniz lazım. Biz üreticimizin, çiftçimizin her zaman yanındayız. İşlerin kolaylaşması adına tüm arkadaşlarımız seri şekilde bu kaynakların size aktarılması için gayret gösterdi. Kullanılan kaynak kendi öz kaynağımızın, milli bütçemizin dışında AB fonlarından gelen para. Bu kaynağın kullanılması için bir süre var. Bu süre içerisinde kullanmazsanız para gidiyor. Bu imkan elimizdeyken bunu kendi insanımıza aktarılması yönünde hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. Bizim projeli hayata geçişimizde zaman içinde alışkanlık edinmemiz gerekecek. Proje hazırlanmasında sizler yaşadınız, çok fazla alışık olmadığımız bir sistem. 30 aya yakın burası, yine aynı şekilde Zafer Kalkınma Ajansı’nda sanayicilerimizle ilgili aynı usulleri içeren dosya hazırlama sistemine başladık. O açıdan baktığımızda bizim bunlara alışmamız lazım.Bizim bu kaynakları hayata geçirebilmemiz için de üretmek için gayret göstermemiz gerekiyor" dedi.
"Dünya ile rekabet etmek için üretmeliyiz" diyen Vali Şerif Yılmaz, "Komple düşündüğümüz zaman eksiklerimizi gidermiş olacağız. Aldığınız destekler üreticimizin direkt cebine giren para. Türkiye’deki mevcut sütün büyük oranı heba oluyor. AB normlarında üretemediğiniz için süt hiçbir işe yaramıyor. Geleneksel şekilde ürettiğimiz, makinesiyle, taşımasıyla ilgili geçen sürede o normlara uymadığınız zaman ne kadar ürettiğinizin anlamı yok. Yaptığınız projeler bizim üreticimizi direkt ilgilendiren projelerdir. Sadece sizleri ilgilendirmiyor. Burada hayvancılık yapan tüm insanlarımızın işletmesiyle ilgili, süt toplama merkezleriyle ilgili bunların hayata geçmesi lazım ki ürettiğimiz ürünlerin nihai ürün olarak da vatandaşımıza ulaşması gerekiyor. Bu nedenle projeleri ben çok anlamlı buluyorum. Yeter ki yapılan iş bizim insanımıza, milletimize, devletimize hayırlı olsun. Üretmemiz lazım. üretmeden hiçbir şey yapma şansımız yok. Üretmediğimiz zaman millet olarak, devlet olarak dünya ile rekabet etme şansımız yok. Bu rekabet için hepimizin çalışması gerekiyor" ifadelerini kullandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Vali Şerif Yılmaz: Müteşebbisler, Avrupa Birliği Fonlarını Mutlaka Değerlendirmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Şerif Yılmaz: Müteşebbisler, Avrupa Birliği Fonlarını Mutlaka Değerlendirmeli haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı