Gündem Haberleri

  Vali Şentürk, şehit ailesini ziyaret etti

  Turan KOYUNCU/SİİRT, (DHA)
  07.10.2008 - 15:21 | Son Güncelleme:

  SİİRT Valisi Necati Şentürk, Hakkari'nin Şemdilli İlçesi'ndeki Aktütün Sınır Karakolu'na yapılan saldırıda şehit olan 15 askerden Jandarma Er Davut İlbaş'ın ailesini ziyaret ederek, maddi yardımda bulundu.

  Çonkbayır Mahallesi 99 nolu sokakta kurulan taziye çadırına giden Vali Necati Şentürk, şehit Davut İlbaşı'nın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Burada konuşan Siirt Valisi Necati Şentürk, “Cenabı Allah, insanlarımızı korusun, ordularımızı kara, hava, deniz heryerde korusun. Ordusuz bir devlet düşünülemez, ordusuz bir millet düşünülemez. İşte ordusuz devletlerin ordusuz milletlerin dünyada halini görüyoruz. O itibarla Türk Silahlı Kuvvetlerimize gereken her tülü desteği vereceğiz, veriyoruz. Her Türk evladı askere giderken düğüne gider gibi gidiyor. Pazar günü gördük şehidi uğurlarken 10 binler katıldı. 10- 15 bin insan tek yürek ve aynı kalbi taşıdık evet şehidimizi toprağa gömdük ama sadece toprağa değil acısını da gönlümüze gömdük” dedi.

  Vali Şentürk, şehit ailesine Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü aracılığı ayda 450 YTL verileceğini belirtirek, şehit ailesinin maddi anlamda mağdur edilmeyeceğini ve kendilerine sahip çıkacaklarını söyledi. Vali Şentürk, amaçlarının şehit askerin ailesine bir ev almak olduğunu da sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı