KAYSERİ HABERLERİ

Vali Orhan Düzgün’den “Turizm Haftası” mesajı: ''Kayseri turizm alanında da yıldız''

DHA
14.04.2016 - 17:20Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün Turizm haftası nedeniyle yayımladığı mesajda Turizm, bilgi ve iletişim çağının yaşandığı ve kültürel ilişkilerin ön plana çıktığı günümüzde farklı kültürlerin, farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir etkinlik alanı olarak önem kazanmıştır” dedi.Vali Düzgün yayımladığı mesajda .Kayseri de her geçen gün gelişen ve büyüyen turizm sektörüne aynı doğrultuda karşılık verdigıne dikkat çekti. Düzgün '' Diğer bir ifadeyle, turizm sektörü geliştikçe Kayseri'de bu alana kayıtsız kalmamakta, var olan zenginliklerine ait farkındalığını artırmaktadır. Turizme ilişkin alt yapı ve üst yapı unsurlarını süratlice tamamlamanın, bu alandaki hak ettiği konuma yükselmenin yoğun gayretini vermekte dir'' diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

''Kayseri, Kapadokya'nın giriş kapısı, eşsiz hazine Erciyes'in sahibi, köklü bir geçmişin yegâne mirasçısı, Selçuklu eserleri başta olmak üzere asırlık medeniyetlerin yaşayan bir müzesidir. Anadolu'nun kalbindeki Kayseri, sanayi ve ticaret kenti olmasının yanı sıra eğitim ve sağlık alanında parlayan yıldızını turizm alanına da taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir. Kayseri, doğal güzellikleri, kültür ve tabiat varlıkları ile kültür ve turizm şehri olma yolunda hızlı ilerlemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle 2016 yılının İlimiz turizmi açısından başarılı bir yıl olmasını ve turizm haftası boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin bu başarıya önemli katkılar sağlamasını diliyor, emek veren herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Orhan Düzgün’den “Turizm Haftası” mesajı: ''Kayseri turizm alanında da yıldız'' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Orhan Düzgün’den “Turizm Haftası” mesajı: ''Kayseri turizm alanında da yıldız'' haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı