KAYSERİ HABERLERİ

Vali Orhan Düzgün:

IHA
24.02.2015 - 15:36Son Güncelleme :

KAYSERİ VALİLİĞİNİN EV SAHİPLİĞİNDE ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI TARAFINDAN DESTEKLENEN TURİZM ODAKLI AKILLI ŞEHİR UYGULAMASI ‘STEP TO CITY’ PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI. TOPLANTIDA KONUŞAN VALİ ORHAN DÜZGÜN, “İNSANLAR BİLGİYE ULAŞMAK İÇİN ESKİDEN KÜTÜPHANELERE GİDERDİK AMA ARTIK BİR TUŞA DOKUNARAK DÜNYANIN HER TARAFINDAKİ BİR BİLGİYE ULAŞMAK KOLAYLAŞTI” DEDİ.

IHA

Kayseri Valiliğinin ev sahipliğinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen turizm odaklı akıllı şehir uygulaması ‘STEP TO CITY’ projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Orhan Düzgün, “İnsanlar bilgiye ulaşmak için eskiden kütüphanelere giderdik ama artık bir tuşa dokunarak dünyanın her tarafındaki bir bilgiye ulaşmak kolaylaştı” dedi.
Yapılan toplantıya Vali Orhan Düzgün, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, ilçe kaymakamları, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Cıngı, proje koordinatörü Soner Dağtekin ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Cıngı, “Bugün Kayseri turizmi adına çok tarihi bir dönüm noktasındayız. Şehrimizin artık bir turizm merkezi olarak ön plana çıkacağının çok yoğun teknoloji içeren bir turizm projesiyle tescillendiği bir anı yaşıyoruz. Malumunuz Kayseri yıllardır ülkemizde bir sanayi ve ticaret şehri olmasına rağmen maalesef turizm varlıklarımızı şehrimize değer katacak, katkı sağlayacak ekonomik ve sosyal gelişimini devam ettirebilecek başka unsurları bulmakta sıkıntı çekiyorduk. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin 2005 yılından itibaren yaşatmış olduğu Erciyes master planıyla şehrimizde turizm aydınlanması yaşıyoruz dersek yeridir” şeklinde konuştu.
Cıngı ayrıca, “Erciyes master planı uzun bir masabaşı çalışmasından sonra şehrimizin aslında turizm konusunda amiral gemisini üstlenmeye başlamış durumda. Bugün itibariyle Türkiye’nin en yoğun kayak altyapısına sahip kış turistini çekebilecek hemen hemen bütün unsurların bulunduğu yavaş yavaş konaklama imkanlarının da gelişmesiyle artık dünya çapında kayak merkezi olmaya aday bir Erciyes var. Bununla beraber özellikle sayın Valimizin inisiyatifleri ile Kapadokya bölgesindeki turizm potansiyelini Kayseri ile birleştirdiğimizde ortaya sadece şehrimiz için değil bölgemiz için çok muhteşem katkılar sağlayacak” ifadelerini kullandı.
Vali Orhan Düzgün ise, “Tabi gelişen teknolojiye bağlı olarak insanların ihtiyaçları, beklentileri de değişiyor. Dün Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesinde günümüzden 50 yıl öncesine ait turizm broşürlerinin yer aldığı değişik fotoğrafların yer aldığı bir sergi gerçekleştirdik. O sergiyi hepinizin görmesini arzu ediyorum. 1950’li, 1960’lı yıllarda Türkiye turizmde hangi konumdaydı, turizm hangi metotlarla tanıtılıyordu, onların güzel örneklerini o sergide görmüş olduk. Tabi o yıllarda bir plajın görüntüsünün konulması, bir yere uçakla uçak ile gidilmesinin tanıtılması turizm tanıtımı için belki de çok önemli olan unsurlardan birisiydi” diye konuştu.
Teknolojinin önemine değinen Düzgün, “Son yıllarda gelişen bilişim teknolojisiyle insanların turizmdeki beklentileri, turizm ile ilgili araştırmaları ve meraklarının artık herkesin hayatının içinde bulunan akıllı telefonlardan ulaşmanın kolay olduğunu bizde gördük ve farkettik. İnsanlar bilgiye ulaşmak için eskiden kütüphanelere giderdik ama artık bir tuşa dokunarak dünyanın her tarafındaki bir bilgiye ulaşmak kolaylaştı. O nedenle bizde Kayseri’nin tanıtımında ‘Step To City’ projesiyle herkesin avucunun içerisindeki telefonlarla ilimizdeki kültürel mekanlara, konaklama mekanlarına, turizm mekanlarına ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla bu projeyi uygulamaya geçirdik” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Orhan Düzgün: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Orhan Düzgün: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı