Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vali Mutlu: Yeniköy saldırısını araştırıyoruz

  İbrahim AKTÜRK / İSTANBUL, (DHA)
  21 Haziran 2013 - 12:12Son Güncelleme : 21 Haziran 2013 - 14:42

  Yeniköy Parkı'nda düzenlenen Gezi Parkı forumuna 30 kişilik bir grubun saldırdığı ve bir kişinin yaralandığı iddiası hakkında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ''Saldırıyı araştırıyoruz'' dedi.

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "Gezi olayları ile ilgili kayıp müracatı yok" dedi.

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar’da katıldığı bir etkinlik sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul Barosu’nun Gezi Parkı olaylarında kayıp kişilerin bulunduğu iddiası sorulması üzerine Mutlu, "Bu olayla ilişkin ciddi spekülasyonlar var. Bununla ilgili bizim kayıplarımızda Gezi olayları ile ilgili müracaat yok. Ama İstanbul’da kaybolan insanlarımız var. Bu ayrı bir konu. Belki bugün yeni müracaatlar olabilir" dedi.

  Vali Mutlu, olaylarla ilgili görevden alınan polis ve zabıtaların bulunduğunun sorulması üzerine de, "İçişleri Bakanlığımız müfettişleri vasıtasıyla incelemeler var. Bizim şehrimizde 1 polisimi açığa alınmıştır. Belediye zabıtalarından görevlilerin açığa alınması uygulaması oldu, incelemeler sürüyor. Bu sureçte yeni gelişmeler olabilir. Tahkikatlar devam ediyor" şeklinde konuştu. Vali Mutlu, Yeniköy Parkı’nda dün yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgili incelemenin sürdüğü ve açıklamayı daha sonra yapacağını kaydetti.


  Yeniköy Parkı forumuna saldırı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı